www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později

Threadrippery mají být představeny na začátku listopadu a na trh přijít později
, , aktualita
Blíží se listopad a s ním i slíbené představení procesorů Threadripper a jejich uvedení na trh. Dle nejnovějších informací, kterým stále ještě nemusíme věřit, by tyto procesory měly být představeny 5. listopadu. 
K oblíbeným
reklama
Osobně bych očekával, že AMD si vybere i pro Threadrippery symbolický 7. den daného měsíce, ovšem server VideoCardz mluví o 5. listopadu. Toto datum už není ani tři týdny vzdáleno, takže by už skutečně mělo být pevně stanoveno, takže budeme věřit tomuto zdroji. Co se ale dozvíme dále? 
 
 
Očekávali jsme, že AMD se odhodlá na trh uvést zatím jen 24jádrový Threadripper, vedle nějž by měl přijít také 16jádrový Ryzen. Tak to ale dle VideoCardz nebude, respektive s ohledem na procesory Threadripper a to je jen dobře, protože: 
 
AMD Ryzen Threadripper 3000 

Představení Zveřejnění specifikací Recenze Dostupnost na trhu
Threadripper 3990X 5. listopadu leden 2020 leden 2020
leden 2020
Threadripper 3970X 5. listopadu 5. listopadu 19. listopadu 19. listopadu
Threadripper 3960X 5. listopadu 5. listopadu 19. listopadu 19. listopadu
TRX40 5. listopadu 5. listopadu 19. listopadu 19. listopadu
 
Představeny mají být rovnou tři procesory a vedle nich pochopitelně i nové základní desky, a to zatím s čipovou sadou TRX40 s paticí TR4+. Budou to přitom procesory s 24 a více jádry, přičemž my můžeme stále ještě spekulovat, že jich bude až 64 v případě modelu Threadripper 3990X. 
 
Dokumenty, které má server VideoCardz k dispozici, ovšem překvapivě nemluví o procesoru 3980X a také nezmiňují čipset TRX80. Zvláště v případě daného procesoru je to trošku podivné, když byly zmíněny slabší modely i výše uvedený výkonnější model. V jeho případě se dozvíme asi jen o počtu jader, zatímco informace o pracovních frekvencích prý AMD ještě neuvede. Asi je tak ještě bude do ledna trošku ladit. 
 
Na začátku listopadu také dostanou výrobci desek zelenou, aby mohli představit své nové modely s TRX40, což je ostatně zřejmé. O představení procesoru Ryzen 9 3950X se však zde neuvádí nic, takže pro jeho uvedení na trh si AMD může vyhradit jinou příležitost. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře