TinkerBots: modulární robotika nejen pro děti

TinkerBots: modulární robotika nejen pro děti
, , aktualita
Společnost Kinematics v minulém týdnu předběžně uvedla na trh novou sadu TinkerBots, která je určena především pro děti, aby si osvojily základy robotiky. Jedná se o systém, který má blízko k Legu a dokáže s ním i spolupracovat.
K oblíbeným
reklama
Ať tedy chcete, aby vaše ratolest získala zkušenosti a provedla první krůčky ve světě robotiky, nebo máte zájem si vytvořit něco vlastního a užitečného, může vám k tomu posloužit systém TinkerBots od společnosti Kinematics. Ve zkratce jde o různé moduly, které lze mezi sebou propojovat, k čemuž lze využít také kostičky Lega a následné ovládání zajistí Bluetooth 4.0 a mikrokontroler založený na Arduinu. Je tu však víc.

Jak je vidět z fotografie dostupných částí, sada TinkerBots sestává z mnoha různých částí, kde nechybí hlavní kostka, v níž se nachází samotný mikrokontroler, Bluetooth, baterie a také gyroskop a akcelerometr. Pak tu jsou další moduly pro detekci světla, pohybu, vzdálenosti, jednoduchá robotická ruka, motor a pak různé převody a osy.

Společnost Kinematics se sídlem v Berlíně nyní hledá finance pro tento projekt, a to pomocí Indiegogo a jejím cílem je získat 100 000 dolarů, což. Svůj systém TinkerBots popisuje jako oživlé Lego a zaměřuje se především na děti od pěti let, které budou jednoduše propojovat jednotlivé modulární komponenty a dostanou možnost ovládat výslednou sestavu pomocí tabletu s příslušnou aplikací.

Kostky systému Lego se pak mohou připojit přes dodávané adaptéry, což nám dává další možnosti nad rámec základní výbavy TinkerBots. Hlavní modul pak můžeme programovat v příslušném režimu prostě tak, že mu určíme posloupnost pohybů. Uprostřed ovladače je pak tlačítko Play, po jehož stisku robot předvede to, co se naučil. Jde tedy o podobný způsob programování jako u herních klávesnic s funkcí záznamu pomocí tlačítka MR. Další možností je přímé ovládání robota přes Bluetooth.


Základní sada TinkerBots je k předobjednání za 159 USD, ovšem pak jsou k dispozici také rozšířené sady až po Sensoric Mega Kit s cenou 400 USD. Pokud si ale objednáte dnes, produkt samotný se k vám dostane až v prosinci, pokud to půjde dobře. Dosažení cíle 100 000 dolarů na Indiegogo by se však mělo povést, neboť už nyní je na účtu přes 68 tisíc a zbývá ještě 42 dní.

Zdroj: TinkerBots

reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů