Tisíce konzolí PS4 na Ukrajině netěžily, sloužily jako FIFA boti

Tisíce konzolí PS4 na Ukrajině netěžily, sloužily jako FIFA boti
, , aktualita
O předminulém víkendu se objevila zpráva o objevené těžařské farmě na Ukrajině, kde měl být využit pro tyto účely vskutku neobvyklý hardware, a sice herní konzole PlayStation 4. Nakonec ale zjišťujeme, že o kryptoměny tu ve skutečnosti vůbec nešlo. 
K oblíbeným
reklama
Je zřejmé, že těžit kryptoměny pomocí tak zastaralého hardwaru, jaký má PlayStation 4, bude velice neefektivní podnik, respektive by byl, pokud bychom platili za energie. V původní zprávě ale byla i informace, že provozovatelé této konzolové farmy elektrickou energii ve skutečnosti kradli a když se podíváme na fotografii, není divu, že se mluvilo o těžbě kryptoměn. PS4 jsou sice na dnešní dobu už slaboučké, ale v počtu 3800 by už mohlo jít o výnosný podnik. 
 
 
Dle ukrajinského serveru Delo.ua to ale bylo ve skutečnosti jinak, i když v konečném důsledku šlo samozřejmě i tak o peníze. Konzole byly využívány pro provoz botů ve hře FIFA 21, jak se ukázalo po detailním prozkoumání fotografií, kde se dají najít optické disky s touto hrou, jež jsou zpola zasunuty v mechanikách některých z konzolí. 
 
 
Série FIFA je pro EA Sports přímo zlatý důl, zvláště pokud jde o režim Ultimate Team. V něm si pomocí karet s hráči tvoříme své týmy, a to buď pomocí balíčků, což jsou v podstatě lootboxy. Ty si jako obvykle můžeme buď koupit, což už některé země zakázaly, respektive postavily tuto praktiku na úroveň hazardu, anebo si na ně můžeme "vydělat" ziskem herní měny, kterou dostáváme hraním.
 
 
A to je samozřejmě nastaveno tak, aby hráči byli motivováni spíše utrácet peníze a celkově jde o velice slušnou částku, která už má za fisk. rok 2021 dosáhnout 1,62 miliard dolarů, pokud jde tedy dohromady o Ultimate Team her Madden, NHL a FIFA, ovšem právě FIFA má na tom mít díky své popularitě lví podíl.
 
Farma tak s největší pravděpodobností sloužila k tomu, aby na ní s pomocí botů neustále běžela FIFA 21, díky čemuž se na příslušných účtech hromadila herní měna. Ta mohla a nemusela být vyměněna za karty a v důsledku pak jde spíše o prodej celých účtů. Takový podnik by se provozovatelům bez přísunu energie zdarma těžko vyplatil, ale s ní mohli díky 3800 konzolím slušně vydělávat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek