www.svethardware.cz
>
>
>

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint a výkon grafických karet

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint a výkon grafických karet
, , aktualita
Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint představuje další přírůstek do sáhodlouhé série, který tentokrát připravilo studio Ubisoft Paris. Podívat se můžeme na to, jak je to s kvalitou grafiky a jak se předvedou moderní i starší karty. 
K oblíbeným
reklama
Mnozí mají za sebou rušný víkend plný střílení v Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint a ti jistě dobře vědí, jak tato hra na jejich hardwaru šlape. Recenzenti to mají díky vestavěnému benchmarku jednodušší, takže nemusejí vymýšlet, jak to udělat, aby každé kartě připravili vždy stejnou scénu a srovnání. 
 
 
Server wccftech testoval s Core i9-9900K a kartami AMD a NVIDIA s verzemi ovladačů Radeon 19.9.3 a GeForce 436.48. 
 
 
 
Moderní počítačové hry už dávno vypadají slušně i na nejnižší kvalitu zobrazení, ale problém pak je, když mezi tou a nejvyšší kvalitou existuje jen mizivý rozdíl. To rozhodně není případ tohoto titulu, který na nejvyšší nastavení vypadá mnohem lépe a nabízí výrazně detailnější prostředí. Jak se to ovšem podepíše na výkonu? 
 
 
Dle očekávání výrazně a dá se říci, že tou zlatou střední cestou je v tomto případě, ehm, střední cesta, čili nastavení High, viz srovnání v odkazovaném článku. Pokud tak bude vaše sestava při zvoleném rozlišení dýchavičná, snížením kvality se dá docílit výrazně vyšší snímkovací frekvence, ovšem nastavení na Medium a Low už bych se osobně vyvaroval. Ostatně s RX 570 na Full HD může být rozdíl v FPS dle nastavené kvality propastný, a to od průměrných 70 po 36 FPS. 
 
Co se týče škálování výkonu hry dle počtu procesorových jader, optimum je zde procesor zvládající osm vláken, čili i čtyřjádro s SMT. 
 
Nakonec tu máme výsledky testů karet v rozlišení Full HD a Ultra HD na vysokou kvalitu (High). 
 
 
 
Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint je tak jedna z her, které dělají z karet kalibru RX 580 a GTX 1060 6GB mainstream, neboť ty zvládají 60 FPS ve Full HD. Na nejvyšší kvalitu zobrazení by to ale bylo spíše mezi 40 a 50 FPS, nicméně pak už prostě záleží na preferencích uživatele. 
 
Pro pohodlné hraní v rozlišení Ultra HD či 4K pak může stačit i RX 5700 či RTX 2060 Super, ale pokud chcete prostě 60 FPS a minimální propady, nevyhnete se hi-endu.  
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů