www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu

Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
, , aktualita
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
K oblíbeným
reklama
Svět se mění a společnosti, které byly kdysi na výsluní, mají nyní problémy. Toshiba v roce 1985 přinesla na trh první (masově prodávaný) notebook, nicméně zatímco tato kategorie je neustále velmi populární, Toshiba bude značkou, která už takové produkty nebude vyrábět. Po účetních skandálech před třemi roky se rozhodla prodat divizi Toshiba Client Solution Sharpu. Tehdy šlo o prodej 80,1% podílu, přičemž si Toshiba ponechala 19,9 %. Produkty také později dostaly jméno Dynabook. Nyní je ale i tomuto podílu konec.
 
Toshiba logo
 
Společnost Sharp totiž využila opce a k 30. červnu 2020 koupila i zbývající 19,9% podíl v divizi. Ta se tak nyní stává plně majetkem Sharpu. Zdaleka to však není jediná změna, která se udála v posledních letech. Na sklonku roku 2017 byla prodána divize televizí společnosti Hisense a od firmy se oddělila také divize flash pamětí, která byla nejprve Toshiba Memory Corporation, později Kioxia.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů