www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu

Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
, , aktualita
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
K oblíbeným
reklama
Svět se mění a společnosti, které byly kdysi na výsluní, mají nyní problémy. Toshiba v roce 1985 přinesla na trh první (masově prodávaný) notebook, nicméně zatímco tato kategorie je neustále velmi populární, Toshiba bude značkou, která už takové produkty nebude vyrábět. Po účetních skandálech před třemi roky se rozhodla prodat divizi Toshiba Client Solution Sharpu. Tehdy šlo o prodej 80,1% podílu, přičemž si Toshiba ponechala 19,9 %. Produkty také později dostaly jméno Dynabook. Nyní je ale i tomuto podílu konec.
 
Toshiba logo
 
Společnost Sharp totiž využila opce a k 30. červnu 2020 koupila i zbývající 19,9% podíl v divizi. Ta se tak nyní stává plně majetkem Sharpu. Zdaleka to však není jediná změna, která se udála v posledních letech. Na sklonku roku 2017 byla prodána divize televizí společnosti Hisense a od firmy se oddělila také divize flash pamětí, která byla nejprve Toshiba Memory Corporation, později Kioxia.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bezpečnostní kamera od Amazonu létá po bytě jako dron Bezpečnostní kamera od Amazonu létá po bytě jako dron
Společnosti Amazon a Ring představily velmi netradiční bezpečnostní kameru, která vlastně funguje jako malý dron s dokovací stanicí. Mezi další novinky patří mesh router Eero s Wi-Fi 6 a nové chytré reproduktory Echo s Alexou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
RTX 3090 KINGPIN na 2,58 GHz a Palit GameRock s TBP 420 W RTX 3090 KINGPIN na 2,58 GHz a Palit GameRock s TBP 420 W
Na svět přichází i speciální modely grafických karet RTX 3000, jejichž výrobci se nerozpakují výrazně navyšovat limit výdeje tepla a spotřeby a právě takové karty jsou pak využívány k taktovacím pokusům. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: nástup Navi 2X nebude "papírový" jako v případě NVIDIE AMD: nástup Navi 2X nebude "papírový" jako v případě NVIDIE
NVIDIA nedokázala zatím vyslat na trh dost karet RTX 3080, aby se dalo mluvit o podařeném nástupu nové generace a včera sama upozornila i na to, že RTX 3090 nebude dostatek. To je voda na mlýn marketingu firmy AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3070 v nabídce evropských obchodů, rozpětí cen je široké GeForce RTX 3070 v nabídce evropských obchodů, rozpětí cen je široké
Grafické karty GeForce RTX 3070 očekáváme až v polovině října, ale nyní bychom se opravdu nedivili, kdyby dorazily podstatně dříve, i když nic takového se zatím v kuloárech neříká. Máme tu ale aspoň ceny v prvních evropských obchodech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Office 2021/2022 přijde i ve verzi bez předplatného Microsoft Office 2021/2022 přijde i ve verzi bez předplatného
Microsoft chystá novou verzi kancelářského balíku Office, která by mohla nést označení 2021 nebo 2022. Stále však bude k dispozici i verze bez předplatného, tedy s celoživotní licencí, což uvítá nejeden zákazník.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů