www.svethardware.cz
>
>
>

Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí

Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
, , aktualita
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
K oblíbeným
reklama
Toshiba Memory Holdings Corporation je významným výrobcem pamětí, a to především NAND Flash, který v minulých letech mohutně investoval. Zmiňovali jsme jej ale také v souvislosti s prodejem, a to kvůli velkým problémům mateřské Toshiby, které plynuly z nezdaru při výstavbě jaderných elektráren. Toshiba Memory je přitom partner firmy WD, s níž byla ještě v předminulém roce na ostří nože, ale poté se už situace mezi firmami uklidnila a nastoupila spolupráce. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že z Toshiba Memory Holdings Corporation se stane Kioxia Holdings Corporation, a to od 1. října tohoto roku. Přejmenuje se tak řada subjektů, které všechny nově ponesou název Kioxia, a to včetně dosud přežívající značky OCZ. Ta už definitivně končí, takže z OCZ Storage Solutions se stane Kioxia Technology UK a z OCZ Israel pak Kioxia Israel. 
 
Toshiba si stvořila nový název složením dvou slov, a sice japonského kioku (paměť) a řeckého axia (hodnota či důstojnost). To má odpovídat vizi nově pojmenované společnosti, která má být spojena s budoucností růstu na trhu s vysokokapacitními paměťmi a zpracováním dat. 
 
To jen abychom se příště nedivili, až na nás z krabice vykoukne SSD od zdánlivě neznámé firmy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů