www.svethardware.cz
>
>
>

Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí

Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
, , aktualita
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
K oblíbeným
reklama
Toshiba Memory Holdings Corporation je významným výrobcem pamětí, a to především NAND Flash, který v minulých letech mohutně investoval. Zmiňovali jsme jej ale také v souvislosti s prodejem, a to kvůli velkým problémům mateřské Toshiby, které plynuly z nezdaru při výstavbě jaderných elektráren. Toshiba Memory je přitom partner firmy WD, s níž byla ještě v předminulém roce na ostří nože, ale poté se už situace mezi firmami uklidnila a nastoupila spolupráce. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že z Toshiba Memory Holdings Corporation se stane Kioxia Holdings Corporation, a to od 1. října tohoto roku. Přejmenuje se tak řada subjektů, které všechny nově ponesou název Kioxia, a to včetně dosud přežívající značky OCZ. Ta už definitivně končí, takže z OCZ Storage Solutions se stane Kioxia Technology UK a z OCZ Israel pak Kioxia Israel. 
 
Toshiba si stvořila nový název složením dvou slov, a sice japonského kioku (paměť) a řeckého axia (hodnota či důstojnost). To má odpovídat vizi nově pojmenované společnosti, která má být spojena s budoucností růstu na trhu s vysokokapacitními paměťmi a zpracováním dat. 
 
To jen abychom se příště nedivili, až na nás z krabice vykoukne SSD od zdánlivě neznámé firmy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář