www.svethardware.cz
>
>
>

Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí

Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
, , aktualita
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
K oblíbeným
reklama
Toshiba Memory Holdings Corporation je významným výrobcem pamětí, a to především NAND Flash, který v minulých letech mohutně investoval. Zmiňovali jsme jej ale také v souvislosti s prodejem, a to kvůli velkým problémům mateřské Toshiby, které plynuly z nezdaru při výstavbě jaderných elektráren. Toshiba Memory je přitom partner firmy WD, s níž byla ještě v předminulém roce na ostří nože, ale poté se už situace mezi firmami uklidnila a nastoupila spolupráce. 
 
 
Nyní se dozvídáme, že z Toshiba Memory Holdings Corporation se stane Kioxia Holdings Corporation, a to od 1. října tohoto roku. Přejmenuje se tak řada subjektů, které všechny nově ponesou název Kioxia, a to včetně dosud přežívající značky OCZ. Ta už definitivně končí, takže z OCZ Storage Solutions se stane Kioxia Technology UK a z OCZ Israel pak Kioxia Israel. 
 
Toshiba si stvořila nový název složením dvou slov, a sice japonského kioku (paměť) a řeckého axia (hodnota či důstojnost). To má odpovídat vizi nově pojmenované společnosti, která má být spojena s budoucností růstu na trhu s vysokokapacitními paměťmi a zpracováním dat. 
 
To jen abychom se příště nedivili, až na nás z krabice vykoukne SSD od zdánlivě neznámé firmy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek