www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba RD500 a RC500: M.2 SSD pro herní sestavy

Toshiba RD500 a RC500: M.2 SSD pro herní sestavy
, , aktualita
Toshiba Memory Corp. prezentuje svá nová SSD RD500 a RC500 jako hardware určený pro herní sestavy, nicméně to samozřejmě nikoho v ničem neomezuje, pokud má k dispozici vhodný slot M.2 s PCIe/NVMe. 
K oblíbeným
reklama
Marketingové materiály tak hovoří jasně, před sebou máme herní produkty, nicméně slovo herní už je pár let v podstatě zaměnitelné za slovo spotřebitelský. Takže jde prostě o SSD pro domácí počítače a běžné uživatele. 
 
 
Toshiba Memory Europe představila konkrétně série RD500 a RC500, které jsou obě založeny na firemních 96vrstvých pamětech BiCS NAND Flash s buňkami TLC a určeny pro rozhraní PCIe 3.0 x4 (NVMe 1.3c) v podobě slotu M.2. Využívají i jistý nový a neupřesněný osmikanálový kontroler, díky němuž se dosahuje propustnosti až 3400 MB/s a 685 tisíc IOPS. Tyto nové modely jsou přitom zatím učeny pouze pro Asijský a Evropský trh, takže za velkou louží mají zatím smůlu, a to z toho důvodu, že tam se bude Toshiba i nadále zaměřovat z tohoto hlediska pouze na podnikový trh a ne na prodej spotřebitelských produktů. 
 
 
V čem se ale RD500 a RC500 liší? V prvé řadě v tom, že RC500 nabízí kapacity 500 GB, 1 TB a 2 TB, zatímco RC500 250GB, 500GB a 1 TB. I ostatní specifikace jsou v případě RC500 mnohem slabší, ať už jde o sekvenční čtení a zápis 1700 a 1600 MB/s nebo 355 a 410 tisíc IOPS. To proto, že RC500 nemají 8kanálový, ale jen 4kanálový SSD kontroler. 
 
RD500 dosahují zmíněných 3400 MB/s při čtení a 3200 MB/s při zápisu, dále 685 a 625 tisíc IOPS a také mají delší pětiletou záruku. Bezpochyby však budou i s ohledem na kapacitu dražší. Samozřejmostí je rovněž využití SLC cache, bez níž by nebylo možné dosáhnout u TLC pamětí tak rychlého zápisu. Z toho vyplývá, že ten bude rychlý jen pro omezený objem dat a pak po zaplnění SLC cache výrazně zpomalí. 
 
Obě nové řady budou na trhu k dispozici od posledního kvartálu tohoto roku, ceny ovšem zpráva nezmiňuje. 
 
Zdroj: TZ Toshiba


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů