www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba RD500 a RC500: M.2 SSD pro herní sestavy

Toshiba RD500 a RC500: M.2 SSD pro herní sestavy
, , aktualita
Toshiba Memory Corp. prezentuje svá nová SSD RD500 a RC500 jako hardware určený pro herní sestavy, nicméně to samozřejmě nikoho v ničem neomezuje, pokud má k dispozici vhodný slot M.2 s PCIe/NVMe. 
K oblíbeným
reklama
Marketingové materiály tak hovoří jasně, před sebou máme herní produkty, nicméně slovo herní už je pár let v podstatě zaměnitelné za slovo spotřebitelský. Takže jde prostě o SSD pro domácí počítače a běžné uživatele. 
 
 
Toshiba Memory Europe představila konkrétně série RD500 a RC500, které jsou obě založeny na firemních 96vrstvých pamětech BiCS NAND Flash s buňkami TLC a určeny pro rozhraní PCIe 3.0 x4 (NVMe 1.3c) v podobě slotu M.2. Využívají i jistý nový a neupřesněný osmikanálový kontroler, díky němuž se dosahuje propustnosti až 3400 MB/s a 685 tisíc IOPS. Tyto nové modely jsou přitom zatím učeny pouze pro Asijský a Evropský trh, takže za velkou louží mají zatím smůlu, a to z toho důvodu, že tam se bude Toshiba i nadále zaměřovat z tohoto hlediska pouze na podnikový trh a ne na prodej spotřebitelských produktů. 
 
 
V čem se ale RD500 a RC500 liší? V prvé řadě v tom, že RC500 nabízí kapacity 500 GB, 1 TB a 2 TB, zatímco RC500 250GB, 500GB a 1 TB. I ostatní specifikace jsou v případě RC500 mnohem slabší, ať už jde o sekvenční čtení a zápis 1700 a 1600 MB/s nebo 355 a 410 tisíc IOPS. To proto, že RC500 nemají 8kanálový, ale jen 4kanálový SSD kontroler. 
 
RD500 dosahují zmíněných 3400 MB/s při čtení a 3200 MB/s při zápisu, dále 685 a 625 tisíc IOPS a také mají delší pětiletou záruku. Bezpochyby však budou i s ohledem na kapacitu dražší. Samozřejmostí je rovněž využití SLC cache, bez níž by nebylo možné dosáhnout u TLC pamětí tak rychlého zápisu. Z toho vyplývá, že ten bude rychlý jen pro omezený objem dat a pak po zaplnění SLC cache výrazně zpomalí. 
 
Obě nové řady budou na trhu k dispozici od posledního kvartálu tohoto roku, ceny ovšem zpráva nezmiňuje. 
 
Zdroj: TZ Toshiba


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů