www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
, , aktualita
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
K oblíbeným
reklama
Pevné disky Toshiba P300, které byly doposud k dispozici v kapacitách 500 GB až 3TB, budou nově nabízeny i s vyššími kapacitami 4 TB a 6 TB. Jde o klasické 3,5" pevné disky pro rozhraní SATA 6 Gb/s, které v těchto nových kapacitách překvapí jen 5400 otáčkami za minutu (3TB a menší verze mají 7200 rpm). Nové verze si však polepšily ve velikosti bufferu, jehož kapacita byla zvýšena ze 64 MB na 128 MB.
 
Toshiba P300
 
Také se zlepšila výdrž nových disků, které mají zvládnout 600 tisíc cyklů zapnutí, zatímco ty původní slibovali jen 300 tisíc. Toshiba zde použila dvoustupňový pohon hlaviček, které přináší lepší ochranu proti vibracím, k čemuž dopomáhá i senzor nárazu. Výdrž je ale lepší tehdy, když je disk mimo provoz (3,0 G místo 1,04 G), ale je naopak o něco horší za provozu (0,5 G proti původním 0,67 G).
 
Výrazným zlepšením je snížená spotřeba v idle režimu, která činí 2,32 W (4TB varianta), resp. 2,68 W, zatímco předchozí varianty měly 3,7 až 5,2 W. Lepší je i při zápisu a čtení, kde se snížila z 5,8-6,4 W na nynějších 4,11 W, resp. 4,46 W. Nové disky jsou také tišší, v idle režimu z 25-27 dB na 22-24 dB. 4TB verze by už měla být v prodeji, 6TB varianta se pak objeví v prvním čtvrtletí příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek