www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
, , aktualita
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
K oblíbeným
reklama
Pevné disky Toshiba P300, které byly doposud k dispozici v kapacitách 500 GB až 3TB, budou nově nabízeny i s vyššími kapacitami 4 TB a 6 TB. Jde o klasické 3,5" pevné disky pro rozhraní SATA 6 Gb/s, které v těchto nových kapacitách překvapí jen 5400 otáčkami za minutu (3TB a menší verze mají 7200 rpm). Nové verze si však polepšily ve velikosti bufferu, jehož kapacita byla zvýšena ze 64 MB na 128 MB.
 
Toshiba P300
 
Také se zlepšila výdrž nových disků, které mají zvládnout 600 tisíc cyklů zapnutí, zatímco ty původní slibovali jen 300 tisíc. Toshiba zde použila dvoustupňový pohon hlaviček, které přináší lepší ochranu proti vibracím, k čemuž dopomáhá i senzor nárazu. Výdrž je ale lepší tehdy, když je disk mimo provoz (3,0 G místo 1,04 G), ale je naopak o něco horší za provozu (0,5 G proti původním 0,67 G).
 
Výrazným zlepšením je snížená spotřeba v idle režimu, která činí 2,32 W (4TB varianta), resp. 2,68 W, zatímco předchozí varianty měly 3,7 až 5,2 W. Lepší je i při zápisu a čtení, kde se snížila z 5,8-6,4 W na nynějších 4,11 W, resp. 4,46 W. Nové disky jsou také tišší, v idle režimu z 25-27 dB na 22-24 dB. 4TB verze by už měla být v prodeji, 6TB varianta se pak objeví v prvním čtvrtletí příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře