www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
, , aktualita
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
K oblíbeným
reklama
Pevné disky Toshiba P300, které byly doposud k dispozici v kapacitách 500 GB až 3TB, budou nově nabízeny i s vyššími kapacitami 4 TB a 6 TB. Jde o klasické 3,5" pevné disky pro rozhraní SATA 6 Gb/s, které v těchto nových kapacitách překvapí jen 5400 otáčkami za minutu (3TB a menší verze mají 7200 rpm). Nové verze si však polepšily ve velikosti bufferu, jehož kapacita byla zvýšena ze 64 MB na 128 MB.
 
Toshiba P300
 
Také se zlepšila výdrž nových disků, které mají zvládnout 600 tisíc cyklů zapnutí, zatímco ty původní slibovali jen 300 tisíc. Toshiba zde použila dvoustupňový pohon hlaviček, které přináší lepší ochranu proti vibracím, k čemuž dopomáhá i senzor nárazu. Výdrž je ale lepší tehdy, když je disk mimo provoz (3,0 G místo 1,04 G), ale je naopak o něco horší za provozu (0,5 G proti původním 0,67 G).
 
Výrazným zlepšením je snížená spotřeba v idle režimu, která činí 2,32 W (4TB varianta), resp. 2,68 W, zatímco předchozí varianty měly 3,7 až 5,2 W. Lepší je i při zápisu a čtení, kde se snížila z 5,8-6,4 W na nynějších 4,11 W, resp. 4,46 W. Nové disky jsou také tišší, v idle režimu z 25-27 dB na 22-24 dB. 4TB verze by už měla být v prodeji, 6TB varianta se pak objeví v prvním čtvrtletí příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek