www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300

Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
, , aktualita
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
K oblíbeným
reklama
Pevné disky Toshiba P300, které byly doposud k dispozici v kapacitách 500 GB až 3TB, budou nově nabízeny i s vyššími kapacitami 4 TB a 6 TB. Jde o klasické 3,5" pevné disky pro rozhraní SATA 6 Gb/s, které v těchto nových kapacitách překvapí jen 5400 otáčkami za minutu (3TB a menší verze mají 7200 rpm). Nové verze si však polepšily ve velikosti bufferu, jehož kapacita byla zvýšena ze 64 MB na 128 MB.
 
Toshiba P300
 
Také se zlepšila výdrž nových disků, které mají zvládnout 600 tisíc cyklů zapnutí, zatímco ty původní slibovali jen 300 tisíc. Toshiba zde použila dvoustupňový pohon hlaviček, které přináší lepší ochranu proti vibracím, k čemuž dopomáhá i senzor nárazu. Výdrž je ale lepší tehdy, když je disk mimo provoz (3,0 G místo 1,04 G), ale je naopak o něco horší za provozu (0,5 G proti původním 0,67 G).
 
Výrazným zlepšením je snížená spotřeba v idle režimu, která činí 2,32 W (4TB varianta), resp. 2,68 W, zatímco předchozí varianty měly 3,7 až 5,2 W. Lepší je i při zápisu a čtení, kde se snížila z 5,8-6,4 W na nynějších 4,11 W, resp. 4,46 W. Nové disky jsou také tišší, v idle režimu z 25-27 dB na 22-24 dB. 4TB verze by už měla být v prodeji, 6TB varianta se pak objeví v prvním čtvrtletí příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 4000 už v září? AMD Ryzen 4000 už v září?
Od zdrojů serveru Digitimes pochází informace o tom, že by se procesory AMD na platformě Vermeer, čili již 4. generace desktopových procesorů Ryzen, měly dostat na trh již v září. Co konkrétního se uvádí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře