www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link Archer AX50: WI-Fi 6 router s Amazon Alexa

TP-Link Archer AX50: WI-Fi 6 router s Amazon Alexa
, , aktualita
Společnost TP-Link představuje nový router Archet AX50. Jde o router typu AX3000, tedy s rychlostí okolo 3 Gbps. Podporuje totiž nejnovější standard Wi-Fi 6 (802.11ax) a zajímavostí je i podpora hlasového ovládání Amazon Alexa.
K oblíbeným
reklama
V nabídce Wi-Fi 6 (802.11ax) routerů se nově objevuje produkt společnosti TP-Link, Archer AX50. Ten je zajímavý např. tím, že podporuje hlasové ovládání pomocí asistenta Amazon Alexa. Routeru tak lze přikázat např. to, aby vypnul LED, aby spustil Wi-Fi pro hosty (guest network), provedl výkonnostní test, spustil WPS a mnoho jiných věcí. Poněvadž novinka podporuje Wi-Fi 6, dá se očekávat vysoká propustnost. Dle výrobce na 2,4GHz pásmu zvládne 574 Mbps, na 5GHz frekvenci pak až 2402 Mbps, což dává celkovou propustnost téměř 3 Gbps. K tomu využívá 4 externí antény s možností směrování signálu pro stabilnější pokrytí a rychlost.
 
TP-Link Archer AX50 router
 
Dle výrobce má Wi-Fi 6 oproti Wi-Fi 5 nabídnout až 3× vyšší rychlost, 4× větší kapacitu (až 256 připojených zařízení např. i díky OFDMA), latence kratší o 75 % a také vyšší bezpečnost (TP-Link HomeCare). Podporuje také dvě sítě pro hosty (na 2,4GHz i 5GHz pásmu). Router je vybaven jedním WAN portem, čtřymi LAN a jedním USB-A 3.0. Rozměry novinky činí 260,2×135×38,6 mm. Cenu a dostupnost zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala