www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link Archer AX50: WI-Fi 6 router s Amazon Alexa

TP-Link Archer AX50: WI-Fi 6 router s Amazon Alexa
, , aktualita
Společnost TP-Link představuje nový router Archet AX50. Jde o router typu AX3000, tedy s rychlostí okolo 3 Gbps. Podporuje totiž nejnovější standard Wi-Fi 6 (802.11ax) a zajímavostí je i podpora hlasového ovládání Amazon Alexa.
K oblíbeným
reklama
V nabídce Wi-Fi 6 (802.11ax) routerů se nově objevuje produkt společnosti TP-Link, Archer AX50. Ten je zajímavý např. tím, že podporuje hlasové ovládání pomocí asistenta Amazon Alexa. Routeru tak lze přikázat např. to, aby vypnul LED, aby spustil Wi-Fi pro hosty (guest network), provedl výkonnostní test, spustil WPS a mnoho jiných věcí. Poněvadž novinka podporuje Wi-Fi 6, dá se očekávat vysoká propustnost. Dle výrobce na 2,4GHz pásmu zvládne 574 Mbps, na 5GHz frekvenci pak až 2402 Mbps, což dává celkovou propustnost téměř 3 Gbps. K tomu využívá 4 externí antény s možností směrování signálu pro stabilnější pokrytí a rychlost.
 
TP-Link Archer AX50 router
 
Dle výrobce má Wi-Fi 6 oproti Wi-Fi 5 nabídnout až 3× vyšší rychlost, 4× větší kapacitu (až 256 připojených zařízení např. i díky OFDMA), latence kratší o 75 % a také vyšší bezpečnost (TP-Link HomeCare). Podporuje také dvě sítě pro hosty (na 2,4GHz i 5GHz pásmu). Router je vybaven jedním WAN portem, čtřymi LAN a jedním USB-A 3.0. Rozměry novinky činí 260,2×135×38,6 mm. Cenu a dostupnost zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře