www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link Archer AX50: WI-Fi 6 router s Amazon Alexa

TP-Link Archer AX50: WI-Fi 6 router s Amazon Alexa
, , aktualita
Společnost TP-Link představuje nový router Archet AX50. Jde o router typu AX3000, tedy s rychlostí okolo 3 Gbps. Podporuje totiž nejnovější standard Wi-Fi 6 (802.11ax) a zajímavostí je i podpora hlasového ovládání Amazon Alexa.
K oblíbeným
reklama
V nabídce Wi-Fi 6 (802.11ax) routerů se nově objevuje produkt společnosti TP-Link, Archer AX50. Ten je zajímavý např. tím, že podporuje hlasové ovládání pomocí asistenta Amazon Alexa. Routeru tak lze přikázat např. to, aby vypnul LED, aby spustil Wi-Fi pro hosty (guest network), provedl výkonnostní test, spustil WPS a mnoho jiných věcí. Poněvadž novinka podporuje Wi-Fi 6, dá se očekávat vysoká propustnost. Dle výrobce na 2,4GHz pásmu zvládne 574 Mbps, na 5GHz frekvenci pak až 2402 Mbps, což dává celkovou propustnost téměř 3 Gbps. K tomu využívá 4 externí antény s možností směrování signálu pro stabilnější pokrytí a rychlost.
 
TP-Link Archer AX50 router
 
Dle výrobce má Wi-Fi 6 oproti Wi-Fi 5 nabídnout až 3× vyšší rychlost, 4× větší kapacitu (až 256 připojených zařízení např. i díky OFDMA), latence kratší o 75 % a také vyšší bezpečnost (TP-Link HomeCare). Podporuje také dvě sítě pro hosty (na 2,4GHz i 5GHz pásmu). Router je vybaven jedním WAN portem, čtřymi LAN a jedním USB-A 3.0. Rozměry novinky činí 260,2×135×38,6 mm. Cenu a dostupnost zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře