www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend vyvíjí SuperMLC s výdrží a výkonem blízkým SLC čipům

Transcend vyvíjí SuperMLC s výdrží a výkonem blízkým SLC čipům
, , aktualita
Společnost Transcend vyvíjí nový typ paměťových čipů SuperMLC, které mají být něčí mezi MLC a SLC čipy. Výsledkem má být větší výdrž i rychlost bližší úrovni SLC čipů, přičemž paměti budou oproti nim o něco levnější.
K oblíbeným
reklama
Transcend oznámil vývoj nových SuperMLC pamětí, které mají kombinovat výhody SLC i MLC čipů. SLC (single-level cell) čipy nabízí vynikající výkon a výdrž, jsou ale velmi drahé. MLC (multi-level cell) jsou o něco pomalejší a jsou také méně trvanlivé, na druhou stranu mají i nižší cenu. TLC (triple-level cell) pak situaci dále zhoršují po stránce výkonu a výdrže, ale naopak opět vylepšují cenu. Nová technologie SuperMLC od Transendu se má dostat někam mezi SLC i MLC. Využije v podstatě standardních MLC čipů, mezi kterými budou vybrány ty kvalitnější kousky.


SSD disky Transcend


Hlavní změnou bude to, že firmware se bude k těmto MLC čipům chovat jako k SLC buňkám. Přijde tedy o polovinu kapacity, neboť ve v místě pro dva bity se bude ukládat jen jeden bit. Na druhou stranu se tak zvýší výdrž až na 30 tisíc přepisovacích cyklů a rychlost sekvenčního zápisu může vzrůst až na čtyřnásobek proti běžným MLC čipům. Technologie přijde na trh v průběhu roku 2016 v průmyslových verzích SSD disků 2.5” (SSD510K), mSATA (MSA510), half slim SSD (HSD510) a M.2 SSD (MTS460, MTS860).

Zdroj: transcend-info.com
reklama
Nejnovější články
PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později
PlayStation 5 používá HDMI 2.1 s omezenou propustností na 32 Gb/s, což se v určitých situacích může projevit sníženou kvalitou obrazu. Sony potvrdilo, že budoucí aktualizace přidá podporu VRR.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
QNAP přichází s NASy TVS-h1288X a TVS-h1688X s 6jádrovým Xeonem QNAP přichází s NASy TVS-h1288X a TVS-h1688X s 6jádrovým Xeonem
Od společnosti QNAP jsme se dočkali dalších novinek na trhu NASů. Tentokrát jde o vysoce výkonné modely TVS-h1288X a TVS-h1688X s 12 nebo 16 pozicemi pro disky, podporou ZFS i dvěma 10Gbit porty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video: ray tracing v Cyberpunku 2077 bude především o odrazech Video: ray tracing v Cyberpunku 2077 bude především o odrazech
Vydání Cyberpunku 2077 se blíží a společně s tím sílí i marketingová kampaň, jíž v podstatě stačí vypouštět do světa nová videa a o zbytek se postarají média, z nichž některým už bylo umožněno si hru na několik hodin vyzkoušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel ukazuje výhody nového napájecího standardu ATX12VO Intel ukazuje výhody nového napájecího standardu ATX12VO
Intel se chce postarat, aby počítače PC v dohledné době přešly na nový napájecí standard zvaný ATX12VO, který už ve svém označení má to hlavní: půjde o napájení desek pouze pomocí 12 voltů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti Manli potvrzuje specifikace GeForce RTX 3060 Ti
Společnost Manli, která je u nás už relativně neznámá, ale dříve měla své karty běžně v nabídce českých obchodů, potvrdila specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti. Ta se stále více jeví jako mainstreamový hit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek