www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že tchaj-wanská společnost TSMC schválila výdaj 6,7 miliardy dolarů, které padnou veskrze na rozšíření výrobních kapacit. Krom toho budou rozděleny další dividendy.  
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tak vyhradila další významnou sumu, která padne na rozšíření výrobních kapacit. Z částky 6.742 milionů dolarů se jednak zaplatí výstavba nové továrny včetně její výbavy, dále pak rozšíření kapacit v případě stávajících továren používajících nejmodernější procesy a zbytek půjde o výroby pomocí vysoce specializovaných procesů a pokročilých technologií pouzdření (CoWoS a jiné). 
 
 
Představenstvo firmy TSMC také schválilo rozdělení dividend ve výši 2,50 tchaj-wanského dolaru na akcii (cca 1,90 Kč), a to na základě výsledků za poslední kvartál roku 2019, kdy čistý zisk firmy meziročně vzrostl o 16,1 % a mezikvartálně o 14,8 % na 3,88 miliardy dolarů. 
 
Kapitálové náklady TSMC se pro tento rok mají pohybovat mezi 15 a 16 miliardami dolarů oproti 14,9 miliardám v předchozím roce. Až 80 procent pak z toho má jít do vývoje a výroby 7nm, 5nm a 3nm procesů. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet
Microsoft oznámil funkce, které se během následujících měsíců dostanou do prohlížeče Edge. Nalezneme mezi nimi karty seřazené na výšku, chytré kopírování zachovávající původní formátování nebo správce hesel, který vás upozorní v případě úniku hesla.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce
Microsoft se rozhodl rebrandovat své předplatné Office 365. Nově ponese název Microsoft 365 a kromě dosavadních funkcí přinese také pár novinek. Teams získají i funkce pro koncové zákazníky a aplikace Family Safety pomůže ohlídat děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Intel Core i9-10900K je v benchmarku Geekbench o 7-30 % rychlejší než i9-9900K Intel Core i9-10900K je v benchmarku Geekbench o 7-30 % rychlejší než i9-9900K
Máme tu další uniklé benchmarky připravovaných procesorů Intel. Konkrétně jde o nový 10jádrový procesor Intel Core i9-10900K v benchmarku Geekbench. Proti předchozímu i9-9900K nabídne o 7 až 30 % vyšší výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doom Eternal na starých či slabých grafikách: jak šlape? Doom Eternal na starých či slabých grafikách: jak šlape?
Doom Eternal se ukázal jako dobře optimalizovaná hra, již ve vysoké kvalitě i rozlišení zvládnou i karty, s nimiž bychom si na 4K obvykle netroufli. Na to jsme se už podívali, ale jak jsou na tom starší, nebo obecně slabé grafické karty?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cadence: 2020 bude rokem pamětí DDR5 Cadence: 2020 bude rokem pamětí DDR5
Marc Greenberg ze společnosti Cadence, který se zaměřuje na trh s pamětmi, označil tento rok za rok pamětí DDR5, ačkoliv jejich standard má JEDEC stále ještě ve vývoji. Je ale už jasné, že 2020 bude v tomto ohledu přelomový.
Včera, aktualita, Jan Vítek