www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že tchaj-wanská společnost TSMC schválila výdaj 6,7 miliardy dolarů, které padnou veskrze na rozšíření výrobních kapacit. Krom toho budou rozděleny další dividendy.  
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tak vyhradila další významnou sumu, která padne na rozšíření výrobních kapacit. Z částky 6.742 milionů dolarů se jednak zaplatí výstavba nové továrny včetně její výbavy, dále pak rozšíření kapacit v případě stávajících továren používajících nejmodernější procesy a zbytek půjde o výroby pomocí vysoce specializovaných procesů a pokročilých technologií pouzdření (CoWoS a jiné). 
 
 
Představenstvo firmy TSMC také schválilo rozdělení dividend ve výši 2,50 tchaj-wanského dolaru na akcii (cca 1,90 Kč), a to na základě výsledků za poslední kvartál roku 2019, kdy čistý zisk firmy meziročně vzrostl o 16,1 % a mezikvartálně o 14,8 % na 3,88 miliardy dolarů. 
 
Kapitálové náklady TSMC se pro tento rok mají pohybovat mezi 15 a 16 miliardami dolarů oproti 14,9 miliardám v předchozím roce. Až 80 procent pak z toho má jít do vývoje a výroby 7nm, 5nm a 3nm procesů. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář