www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že tchaj-wanská společnost TSMC schválila výdaj 6,7 miliardy dolarů, které padnou veskrze na rozšíření výrobních kapacit. Krom toho budou rozděleny další dividendy.  
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tak vyhradila další významnou sumu, která padne na rozšíření výrobních kapacit. Z částky 6.742 milionů dolarů se jednak zaplatí výstavba nové továrny včetně její výbavy, dále pak rozšíření kapacit v případě stávajících továren používajících nejmodernější procesy a zbytek půjde o výroby pomocí vysoce specializovaných procesů a pokročilých technologií pouzdření (CoWoS a jiné). 
 
 
Představenstvo firmy TSMC také schválilo rozdělení dividend ve výši 2,50 tchaj-wanského dolaru na akcii (cca 1,90 Kč), a to na základě výsledků za poslední kvartál roku 2019, kdy čistý zisk firmy meziročně vzrostl o 16,1 % a mezikvartálně o 14,8 % na 3,88 miliardy dolarů. 
 
Kapitálové náklady TSMC se pro tento rok mají pohybovat mezi 15 a 16 miliardami dolarů oproti 14,9 miliardám v předchozím roce. Až 80 procent pak z toho má jít do vývoje a výroby 7nm, 5nm a 3nm procesů. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala