www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že tchaj-wanská společnost TSMC schválila výdaj 6,7 miliardy dolarů, které padnou veskrze na rozšíření výrobních kapacit. Krom toho budou rozděleny další dividendy.  
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tak vyhradila další významnou sumu, která padne na rozšíření výrobních kapacit. Z částky 6.742 milionů dolarů se jednak zaplatí výstavba nové továrny včetně její výbavy, dále pak rozšíření kapacit v případě stávajících továren používajících nejmodernější procesy a zbytek půjde o výroby pomocí vysoce specializovaných procesů a pokročilých technologií pouzdření (CoWoS a jiné). 
 
 
Představenstvo firmy TSMC také schválilo rozdělení dividend ve výši 2,50 tchaj-wanského dolaru na akcii (cca 1,90 Kč), a to na základě výsledků za poslední kvartál roku 2019, kdy čistý zisk firmy meziročně vzrostl o 16,1 % a mezikvartálně o 14,8 % na 3,88 miliardy dolarů. 
 
Kapitálové náklady TSMC se pro tento rok mají pohybovat mezi 15 a 16 miliardami dolarů oproti 14,9 miliardám v předchozím roce. Až 80 procent pak z toho má jít do vývoje a výroby 7nm, 5nm a 3nm procesů. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon
National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) se může těšit na to, že její superpočítačová výbava projde zásadní modernizací. Získá totiž nové superpočítače založené na platformě Cray.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách
Plextor si připravil celkem tři verze SSD M9P Plus, SSD nabízejících datovou propustnost až 3,4 GB/s. Založena jsou na pamětech firmy Kioxia, dříve Toshiba Memory, vedle nichž je tu kontroler od Marvellu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů