www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit

TSMC schválilo výdaj 6,7 miliardy dolarů na rozšíření výrobních kapacit
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že tchaj-wanská společnost TSMC schválila výdaj 6,7 miliardy dolarů, které padnou veskrze na rozšíření výrobních kapacit. Krom toho budou rozděleny další dividendy.  
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tak vyhradila další významnou sumu, která padne na rozšíření výrobních kapacit. Z částky 6.742 milionů dolarů se jednak zaplatí výstavba nové továrny včetně její výbavy, dále pak rozšíření kapacit v případě stávajících továren používajících nejmodernější procesy a zbytek půjde o výroby pomocí vysoce specializovaných procesů a pokročilých technologií pouzdření (CoWoS a jiné). 
 
 
Představenstvo firmy TSMC také schválilo rozdělení dividend ve výši 2,50 tchaj-wanského dolaru na akcii (cca 1,90 Kč), a to na základě výsledků za poslední kvartál roku 2019, kdy čistý zisk firmy meziročně vzrostl o 16,1 % a mezikvartálně o 14,8 % na 3,88 miliardy dolarů. 
 
Kapitálové náklady TSMC se pro tento rok mají pohybovat mezi 15 a 16 miliardami dolarů oproti 14,9 miliardám v předchozím roce. Až 80 procent pak z toho má jít do vývoje a výroby 7nm, 5nm a 3nm procesů. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje
Na oficiálních stránkách podpory se objevilo doporučení, ve kterém Apple uživatelům radí nepoužívat kryty pro kameru na svých MacBoocích. Místo toho doporučuje spoléhat na diodu indikující aktivní kameru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
Méně známý výrobce si dal za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář