www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC se stalo nejhodnotnější společností v celé Asii

TSMC se stalo nejhodnotnější společností v celé Asii
, , aktualita
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, neboli TSMC, se dle aktuální situace na akciovém trhu stala nejhodnotnější společností celé Asie. To znamená, že vůbec poprvé její hodnota překonala Samsung Electronics. 
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company tak dosáhla na akciovém trhu hodnoty 262,75 miliard dolarů, a překonala tím Samsung Electronics. Ostatně během tohoto pololetí se akcie TSMC dostaly z hodnoty 250 tchaj-wanských dolarů na více než 300 a lze říci, že firma je v dobré kondici a její význam bude dále růst. Ostatně už má připraven 7nm proces využívající EUV a brzy by měl být k dispozici také 5nm proces. 
 
 
Poměřování se Samsungem má smysl i vzhledem k tomu, že obě firmy si konkurují na poli smluvní výroby čipů a jako jediné z celého pole podobných společností dokáží vyvíjet nové a nové procesy využívající stále větší rozlišení a tvořící menší tranzistory a jiné prvky. Společně s nimi je na tomto vrcholu, i když aktuálně poněkud kulhaje, samotný Intel, ovšem ten už se nyní nedá označit za smluvního výrobce čipů, který by tak tvořil pro jiné firmy na zakázku. 
 
Úspěch firmy TSMC ale nespočívá jen v tom, že ta nabízí nejpokročilejší procesy. Na nich přirozeně vydělává nejlépe, ostatně veleúspěšný 7nm proces je velice žádaný a TSMC v podstatě ani nestíhá uspokojit potřeby všech zákazníků. Jsou ale i podstatně starší procesy, které má firma neustále v nabídce, a to až po 90nm nebo 130 nm. Zrovna 130nm proces by se dal zasadit do doby pozdějších Pentií III, čili do přelomu tisíciletí. 
 
TSMC má také velké množství malých i velkých či starších i nových továren. Chloubu firmy tvoří trojice tzv. GIGAFAB, a sice Fab 12, 14 a 15 na Tchaj-wanu. Na domovském ostrově jsou i menší provozy pro 200mm wafery a vedle toho má TSMC i továrny v Nankingu či Šanghaji, Singapuru a prostřednictvím společnosti WaferTech také ve státě Washington, což je 200mm Fab 11.  
 
Společnost TSMC je také známá svými velkými investicemi do vývoje a výzkumu, ale to je ostatně samozřejmé, neboť bez nich by nemohla být tam, kde je. Vedle toho si také zakládá na tvorbě základny loajálních zákazníků, kterým se snaží nabízet v dodávkách čipů vysokou flexibilitu, což možná platí spíše na ty menší, ovšem NVIDIA si jistě také nemůže stěžovat na neochotu, však TSMC pro ni v podstatě speciálně vytvořilo aktuální 12nm proces, který je využíván pro výrobu GPU generace Turing. A vzhledem k jejich odbytu to jistě nebyl špatný tah. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek