Turecko má bojový dron Songar s kulometem

Turecko má bojový dron Songar s kulometem
, , aktualita
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
K oblíbeným
reklama
Drony mohou být použity k mnoha různým účelům. Běžní lidé je používají k zábavě a pořizování působivých záběrů, bezpečnostní složky je pak mohou využít k záchranářským misím, monitorování a armáda k průzkumu a v Turecku i k boji. Tam totiž vyvinuli nový dron Songar, který je vybaven kulometem a dokáže tak i střílet po nepřátelích. Celkem je tu zásobník na 200 dávek nábojů, přičemž dokáže střílet až po dávkách s 15 výstřely. Dle výrobce Asisguard z Ankary má dostřelit na vzdálenost až 200 metrů s přesností 15 cm, poněvadž je vybaven i pokročilým softwarem beroucím do úvahy např. rychlost, směr větru i působení zpětného rázu. Pracuje se na tom, aby dokázal střílet až na vzdálenost 400 metrů. Kulomet lze natáčet v rozsahu 0° až 60°.
 
 
Nový dron váží 25 kg a měří 105×62×75 cm. Je doplněn o kameru s 10× zoomem a denním i nočním viděním, nechybí mu ani polohové služby GPS a Glonass. Prozatím nejsou plně autonomní, takže je řídí člověk, který také rozhoduje i o palbě, dron však upravuje parametry palby, aby byl zasažen vybraný cíl. I když je dron určen pro defensivní mise, není zdaleka zaručeno, že nebude nikdy použit v ofenzivě. Bylo ohlášeno, že drony budou dodány ještě před koncem tohoto roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek