Turecko má bojový dron Songar s kulometem

Turecko má bojový dron Songar s kulometem
, , aktualita
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
K oblíbeným
reklama
Drony mohou být použity k mnoha různým účelům. Běžní lidé je používají k zábavě a pořizování působivých záběrů, bezpečnostní složky je pak mohou využít k záchranářským misím, monitorování a armáda k průzkumu a v Turecku i k boji. Tam totiž vyvinuli nový dron Songar, který je vybaven kulometem a dokáže tak i střílet po nepřátelích. Celkem je tu zásobník na 200 dávek nábojů, přičemž dokáže střílet až po dávkách s 15 výstřely. Dle výrobce Asisguard z Ankary má dostřelit na vzdálenost až 200 metrů s přesností 15 cm, poněvadž je vybaven i pokročilým softwarem beroucím do úvahy např. rychlost, směr větru i působení zpětného rázu. Pracuje se na tom, aby dokázal střílet až na vzdálenost 400 metrů. Kulomet lze natáčet v rozsahu 0° až 60°.
 
 
Nový dron váží 25 kg a měří 105×62×75 cm. Je doplněn o kameru s 10× zoomem a denním i nočním viděním, nechybí mu ani polohové služby GPS a Glonass. Prozatím nejsou plně autonomní, takže je řídí člověk, který také rozhoduje i o palbě, dron však upravuje parametry palby, aby byl zasažen vybraný cíl. I když je dron určen pro defensivní mise, není zdaleka zaručeno, že nebude nikdy použit v ofenzivě. Bylo ohlášeno, že drony budou dodány ještě před koncem tohoto roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů