www.svethardware.cz
>
>
>
>

TureMetal a pasivně chlazená sestava s 32jádrovým EPYC a RTX 2070

TureMetal a pasivně chlazená sestava s 32jádrovým EPYC a RTX 2070
, , aktualita
Společnost Turemetal se zabývá tvorbou počítačových skříní pro pasivní chlazení. Aby tak mohla ukázat, jaký mají její produkty potenciál, postavila v jedné své skříni PC, a to nijak slabé.  
K oblíbeným
reklama
Společnost Turemetal tak využila svou skříň pro chlazení procesoru AMD EPYC 7551, což je 32jádrový model s TDP 180 W, vedle nějž je tu grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 od společnosti Gigabyte s TDP 175 W. Máme tu tak celkem 355 W ztrátového tepla, které musí být předáno okolnímu vzduchu.
 
 
To bude probíhat klasicky prostřednictvím masivního žebrování, které v tomto případě najdeme na bocích skříně. Jde přitom o komerčně dostupnou Turemetal UP10. Ta přitom oficiálně umožňuje chladit maximálně 140W CPU a 160W GPU, a tak musela být upravena, aby zvládla watty navíc. 
 
 
Nedílnou součástí jsou také obrovské kovové bloky, které sedí na procesoru i grafické kartě. Zde vidíme měděný blok na procesoru v ATX desce od Supermicro. 
 
 
Turemetal se chlubí, že systém prošel i vysokou zátěží ve FurMarku, který běžel nepřetržitě 22 hodin bez pádu systému nebo škrcení výkonu kvůli příliš vysoké teplotě. Zda se toho ale týkají udávané teploty 76 °C pro CPU a 88 °C pro GPU, to není zrovna jasné. Teplota v místnosti ale byla 24 °C.  
 
  
Šlo o sestavu vyrobenou na zakázku, která tak musela dostat nový měděný blok pro procesor a také byl vytvořen velký hliníkový blok pro grafickou kartu, aby na ní dobře seděl a dotýkal se jak GPU, tak i pamětí. Už z pohledu na masu mědi na procesoru je jasné, že nejde o malou váhu. Konkrétně je to 2,5 kg mědi, která musela být pevně přichycena na patici. 
 
 
Prozatím jde o nedokončený systém využívající externí napájecí zdroj, ale ten bude později také přesunut dovnitř, takže lze uvažovat také o nějakém pasivně chlazením modelu. Ještě později tak možná výrobce nabídne novou verzi skříně UP10 upravené pro výkonnější hardware s vyšší spotřebou. Dle FanlessTech se přitom společnost Turemetal brzy chystá na evropské trhy. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů