Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TV přenos z MČR 2011 sledovalo 118 000 lidí

2.5.2011, PLAYzone , aktualita
TV přenos z MČR 2011 sledovalo 118 000 lidí
Mistrovství České republiky v počítačových hrách je po třech letech zpátky a hned slaví úspěch jak u hráčů, tak i diváků! Společnost PLAYzone s.r.o., která spravuje známý herní portál www.playzone.cz oznámila výsledky a čísla oficiálního...
Mistrovství České republiky v počítačových hrách je po třech letech zpátky a hned slaví úspěch jak u hráčů, tak i diváků!

Společnost PLAYzone s.r.o., která spravuje známý herní portál www.playzone.cz oznámila výsledky a čísla oficiálního Mistrovství české republiky v počítačových hrách pro rok 2011. To se za účasti nejlepších 168 soutěžících hráčů z České a Slovenské republiky uskutečnilo v Kongres hotelu Jezerka v Seči u Pardubic o víkendu 22. a 24. dubna.
Účastníci MČR 2011, jak zní zkratka akce, kteří nejprve museli projít sérií online i offline turnajů, na místě bojovali o ceny v celkové hodnotě 260 000 Kč. Ty do soutěží v akčních titulech Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source, fotbalovém simulátoru FIFA 11, závodní arkádě TrackMania Nations Forever a sci-fi strategii StarCraft II věnovali partneři mistrovství nVidia, HAL3000, INTEL, Toshiba, GIGABYTE, Electronic Arts, Western Digital, eSubaWear, Royalflushcz, Svethardware.cz, Gamesite.sk, Zing.cz, Gameleader.cz, ESL.eu/cz, Virtual-World.cz, RE-PLAY, Game Page, Frag, LEVEL a Score. Kromě toho byl každý z vítězů jmenován oficiálním mistrem pro rok 2011, byl mu předán pohár a plaketa, takže o pořádnou motivaci bylo rozhodně postaráno.


Pravé herní orgie

Co by to bylo za mistrovství bez krásných žen?

A na své si přišli i diváci, kteří nemohli dorazit přímo do kongresového centra, jenž se na tři dny stal domovem MCŘ 2011. Celá akce byla totiž živě přenášena pomocí streamingu PLAYzone TV a veškeré dění tedy bylo možno okamžitě sledovat prostřednictvím online přehrávače (mimo jiné i na Světu hardware). Čísla během komentovaných finálí se vyšplhala až na 10 000 současně sledujících diváků a dohromady jich přenos zhlédlo více než 118 000. Všechny vstupy je možno přehrát i zpětně, a to v archivu na adrese http://www.playzone.cz/tv/mistrovstvi-cr-v-pocitacovych-hrach.

Nejen hráči, ale i samotní diváci ukázali, že po třech letech bez oficiálního Mistrovství České republiky v počítačových hrách zde byl a je hlad po pořádné akci, kterou si naše herní scéna rozhodně zaslouží. Ostatně za vše mluví přímo čísla a zejména předvedené výkony,“ sdělil Lukáš Pleskot, majitel PLAYzone s.r.o. a hlavní pořadatel MČR 2011. „Chtěl bych poděkovat všem, co se na organizaci jakkoliv podíleli, a zejména pak našim partnerům, bez nichž by akce nikdy nevznikla,“ dodal s tím, že pevně věří v uskutečnění mistrovství i příští rok.

Trojice nejlepších hráčů ve hře StarCraft II
Tým eXtatus - vítězové ve hře Counter-Strike 1.6

Co se týče výsledků týmových her, tak v Counter-Strike 1.6 dominoval mladý český tým eXtatus, který ve finále přehrál slovenské SGC fofos a v Counter-Strike: Source si osvědčená česko-slovenská sestava pod křídly OX.Enermax poradila s konkurenčním celkem eSuba.Intel. V singleplayerových turnajích pak ve FIFA 11 suverénně kraloval Jan „CZZZECH“ Vilímek, jenž smetl i zkušenějšího Jana „Snkrjan“ Šenkýře, ve StarCraft II již poněkolikáté zabodoval Tomáš „PredY“ Pospíšil, na něhož v rozhodujícím duelu nestačil ani jmenovec Tomáš „Harpner“ Bruštík a nejrychlejším pilotem TrackMania Nations Forever je opět Slovák Erik „Hakki Junior“ Leštach, který předjel i svého krajana Marka „tween“ Pachera.


O Mistrovství České republiky v počítačových hrách

Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholnou akcí profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011. Velký finálový turnaj probíhá vždy v atraktivním prostředí a sledují jej statisíce diváků. Pořadatelem MČR je od roku 2011 společnost PLAYzone s.r.o.
Autor: PLAYzone
Server www.playzone.cz je zaměřen na podporu a rozvoj online her v České republice a na Slovensku. Každý den přináší kompletní zpravodajství z domácí i zahraniční hráčské scény. Pro komunity pořádá krátkodobé i dlouhodobě trvající soutěže.