www.svethardware.cz
>
>
>

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %
, , aktualita
Kryptoměny už mají svůj velký boom za sebou. Přiznal to i sám tvůrce Etherea, Vitalik Buterin. Právě Ethereum zažívá obrovské pády a některé jiné měny jsou na tom i hůře. Trh s kryptoměnami tak od začátku roku ztratil 77 % své hodnoty.
reklama
Trh s kryptoměnami zažívá dlouhodobý pád. Ve většině sledovaných období v posledních týdnech a měsících hodnota kryptoměn klesala a jednou z nejstabilnějších je asi Bitcoin. Ten se totiž i nadále drží kolem 6-7 tisíc dolarů. U ostatních kryptoměn je to podstatně horší. Promluvil o tom i zakladatel Etherea, Vitalik Buterin. Dle jeho slov jsou už dny rychlého růstu hodnoty kryptoměn patrně za námi. Hovořilo se např. i o tom, že už je jen málokdo, kdo by o kryptoměnách neslyšel a nedá se předpokládat, že by nějaké výrazné množství lidí, které s nimi zatím nepracuje, s tím najednou začalo.
 
Ethereum logo
 
Své k tomu přidala i komise SEC (Securities and Exchange Commission), která pozastavila obchodování se dvěma cennými papíry navázanými na kryptoměny. Na druhou stranu bankovní společnost Citigroup vyvinula nový systém pro investování do kryptoměn, což by naopak mohlo důvěru v ně trochu zvednout.
 
Zajímavé tak bude se podívat na aktuální hodnoty kryptoměn a celého trhu. Ten totiž klesl opravdu extrémně a nad vodou ho drží už v podstatě jen Bitcoin. Celý trh totiž dosáhl vrcholu 7. ledna s hodnotou 835,7 miliard dolarů, nyní jsme však na pouhých 196,2 miliardách, což znamená snížení o téměř 640 miliard (o téměř 77 %).
 
Bitcoin samotný spadl z maxima přes $19300 na nynějších $6356 (o 67 %, což je s ohledem na ostatní kryptoměny docela malý propad), přičemž však stále tvoří nějakých 109,7 miliard USD na trhu s kryptoměnami. Jinými slovy, Bitcoin tvoří 56 % trhu, což je obrovské číslo. Všechny ostatní kryptoměny dělají zbývajících 44 %. Když se podíváme např. na Ethereum, jeho maximum bylo v lednu 2018 s hodnotou přes $1430, nicméně dnes je za $195, uvidíme propad o 86 %. Jen za poslední měsíc Ethereum spadlo o 40 % své hodnoty, zatímco Bitcoin je přesně na téže částce jako před měsícem.
 
V rychlosti se mrkneme i na další. XRP Ripple spadl z $3,71 na $0,27 (o 93 %), přesto si drží třetí pozici na trhu. Na čtvrtém místě je Bitcoin Cash, který se propadl ze zhruba $4300 na nynějších $471 (o 89 %). Až na sedmém místě je Litecoin, který zlehka přesáhl hranici $370, nicméně nyní stojí jen $54,5 (propad o 85 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář