www.svethardware.cz
>
>
>

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %
, , aktualita
Kryptoměny už mají svůj velký boom za sebou. Přiznal to i sám tvůrce Etherea, Vitalik Buterin. Právě Ethereum zažívá obrovské pády a některé jiné měny jsou na tom i hůře. Trh s kryptoměnami tak od začátku roku ztratil 77 % své hodnoty.
reklama
Trh s kryptoměnami zažívá dlouhodobý pád. Ve většině sledovaných období v posledních týdnech a měsících hodnota kryptoměn klesala a jednou z nejstabilnějších je asi Bitcoin. Ten se totiž i nadále drží kolem 6-7 tisíc dolarů. U ostatních kryptoměn je to podstatně horší. Promluvil o tom i zakladatel Etherea, Vitalik Buterin. Dle jeho slov jsou už dny rychlého růstu hodnoty kryptoměn patrně za námi. Hovořilo se např. i o tom, že už je jen málokdo, kdo by o kryptoměnách neslyšel a nedá se předpokládat, že by nějaké výrazné množství lidí, které s nimi zatím nepracuje, s tím najednou začalo.
 
Ethereum logo
 
Své k tomu přidala i komise SEC (Securities and Exchange Commission), která pozastavila obchodování se dvěma cennými papíry navázanými na kryptoměny. Na druhou stranu bankovní společnost Citigroup vyvinula nový systém pro investování do kryptoměn, což by naopak mohlo důvěru v ně trochu zvednout.
 
Zajímavé tak bude se podívat na aktuální hodnoty kryptoměn a celého trhu. Ten totiž klesl opravdu extrémně a nad vodou ho drží už v podstatě jen Bitcoin. Celý trh totiž dosáhl vrcholu 7. ledna s hodnotou 835,7 miliard dolarů, nyní jsme však na pouhých 196,2 miliardách, což znamená snížení o téměř 640 miliard (o téměř 77 %).
 
Bitcoin samotný spadl z maxima přes $19300 na nynějších $6356 (o 67 %, což je s ohledem na ostatní kryptoměny docela malý propad), přičemž však stále tvoří nějakých 109,7 miliard USD na trhu s kryptoměnami. Jinými slovy, Bitcoin tvoří 56 % trhu, což je obrovské číslo. Všechny ostatní kryptoměny dělají zbývajících 44 %. Když se podíváme např. na Ethereum, jeho maximum bylo v lednu 2018 s hodnotou přes $1430, nicméně dnes je za $195, uvidíme propad o 86 %. Jen za poslední měsíc Ethereum spadlo o 40 % své hodnoty, zatímco Bitcoin je přesně na téže částce jako před měsícem.
 
V rychlosti se mrkneme i na další. XRP Ripple spadl z $3,71 na $0,27 (o 93 %), přesto si drží třetí pozici na trhu. Na čtvrtém místě je Bitcoin Cash, který se propadl ze zhruba $4300 na nynějších $471 (o 89 %). Až na sedmém místě je Litecoin, který zlehka přesáhl hranici $370, nicméně nyní stojí jen $54,5 (propad o 85 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek