www.svethardware.cz
>
>
>

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %
, , aktualita
Kryptoměny už mají svůj velký boom za sebou. Přiznal to i sám tvůrce Etherea, Vitalik Buterin. Právě Ethereum zažívá obrovské pády a některé jiné měny jsou na tom i hůře. Trh s kryptoměnami tak od začátku roku ztratil 77 % své hodnoty.
K oblíbeným
reklama
Trh s kryptoměnami zažívá dlouhodobý pád. Ve většině sledovaných období v posledních týdnech a měsících hodnota kryptoměn klesala a jednou z nejstabilnějších je asi Bitcoin. Ten se totiž i nadále drží kolem 6-7 tisíc dolarů. U ostatních kryptoměn je to podstatně horší. Promluvil o tom i zakladatel Etherea, Vitalik Buterin. Dle jeho slov jsou už dny rychlého růstu hodnoty kryptoměn patrně za námi. Hovořilo se např. i o tom, že už je jen málokdo, kdo by o kryptoměnách neslyšel a nedá se předpokládat, že by nějaké výrazné množství lidí, které s nimi zatím nepracuje, s tím najednou začalo.
 
Ethereum logo
 
Své k tomu přidala i komise SEC (Securities and Exchange Commission), která pozastavila obchodování se dvěma cennými papíry navázanými na kryptoměny. Na druhou stranu bankovní společnost Citigroup vyvinula nový systém pro investování do kryptoměn, což by naopak mohlo důvěru v ně trochu zvednout.
 
Zajímavé tak bude se podívat na aktuální hodnoty kryptoměn a celého trhu. Ten totiž klesl opravdu extrémně a nad vodou ho drží už v podstatě jen Bitcoin. Celý trh totiž dosáhl vrcholu 7. ledna s hodnotou 835,7 miliard dolarů, nyní jsme však na pouhých 196,2 miliardách, což znamená snížení o téměř 640 miliard (o téměř 77 %).
 
Bitcoin samotný spadl z maxima přes $19300 na nynějších $6356 (o 67 %, což je s ohledem na ostatní kryptoměny docela malý propad), přičemž však stále tvoří nějakých 109,7 miliard USD na trhu s kryptoměnami. Jinými slovy, Bitcoin tvoří 56 % trhu, což je obrovské číslo. Všechny ostatní kryptoměny dělají zbývajících 44 %. Když se podíváme např. na Ethereum, jeho maximum bylo v lednu 2018 s hodnotou přes $1430, nicméně dnes je za $195, uvidíme propad o 86 %. Jen za poslední měsíc Ethereum spadlo o 40 % své hodnoty, zatímco Bitcoin je přesně na téže částce jako před měsícem.
 
V rychlosti se mrkneme i na další. XRP Ripple spadl z $3,71 na $0,27 (o 93 %), přesto si drží třetí pozici na trhu. Na čtvrtém místě je Bitcoin Cash, který se propadl ze zhruba $4300 na nynějších $471 (o 89 %). Až na sedmém místě je Litecoin, který zlehka přesáhl hranici $370, nicméně nyní stojí jen $54,5 (propad o 85 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek