www.svethardware.cz
>
>
>

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %

Tvůrce Etherea uznal konec boomu, trh kryptoměn od ledna spadl o 77 %
, , aktualita
Kryptoměny už mají svůj velký boom za sebou. Přiznal to i sám tvůrce Etherea, Vitalik Buterin. Právě Ethereum zažívá obrovské pády a některé jiné měny jsou na tom i hůře. Trh s kryptoměnami tak od začátku roku ztratil 77 % své hodnoty.
reklama
Trh s kryptoměnami zažívá dlouhodobý pád. Ve většině sledovaných období v posledních týdnech a měsících hodnota kryptoměn klesala a jednou z nejstabilnějších je asi Bitcoin. Ten se totiž i nadále drží kolem 6-7 tisíc dolarů. U ostatních kryptoměn je to podstatně horší. Promluvil o tom i zakladatel Etherea, Vitalik Buterin. Dle jeho slov jsou už dny rychlého růstu hodnoty kryptoměn patrně za námi. Hovořilo se např. i o tom, že už je jen málokdo, kdo by o kryptoměnách neslyšel a nedá se předpokládat, že by nějaké výrazné množství lidí, které s nimi zatím nepracuje, s tím najednou začalo.
 
Ethereum logo
 
Své k tomu přidala i komise SEC (Securities and Exchange Commission), která pozastavila obchodování se dvěma cennými papíry navázanými na kryptoměny. Na druhou stranu bankovní společnost Citigroup vyvinula nový systém pro investování do kryptoměn, což by naopak mohlo důvěru v ně trochu zvednout.
 
Zajímavé tak bude se podívat na aktuální hodnoty kryptoměn a celého trhu. Ten totiž klesl opravdu extrémně a nad vodou ho drží už v podstatě jen Bitcoin. Celý trh totiž dosáhl vrcholu 7. ledna s hodnotou 835,7 miliard dolarů, nyní jsme však na pouhých 196,2 miliardách, což znamená snížení o téměř 640 miliard (o téměř 77 %).
 
Bitcoin samotný spadl z maxima přes $19300 na nynějších $6356 (o 67 %, což je s ohledem na ostatní kryptoměny docela malý propad), přičemž však stále tvoří nějakých 109,7 miliard USD na trhu s kryptoměnami. Jinými slovy, Bitcoin tvoří 56 % trhu, což je obrovské číslo. Všechny ostatní kryptoměny dělají zbývajících 44 %. Když se podíváme např. na Ethereum, jeho maximum bylo v lednu 2018 s hodnotou přes $1430, nicméně dnes je za $195, uvidíme propad o 86 %. Jen za poslední měsíc Ethereum spadlo o 40 % své hodnoty, zatímco Bitcoin je přesně na téže částce jako před měsícem.
 
V rychlosti se mrkneme i na další. XRP Ripple spadl z $3,71 na $0,27 (o 93 %), přesto si drží třetí pozici na trhu. Na čtvrtém místě je Bitcoin Cash, který se propadl ze zhruba $4300 na nynějších $471 (o 89 %). Až na sedmém místě je Litecoin, který zlehka přesáhl hranici $370, nicméně nyní stojí jen $54,5 (propad o 85 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2019 Doporučené PC sestavy: leden 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek