reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Twitter bude mít brzy novou CEO, nejspíš jí bude Linda Yaccarino (potvrzeno)

13.5.2023, Milan Šurkala, aktualita
Twitter bude mít brzy novou CEO, nejspíš jí bude Linda Yaccarino (potvrzeno)
Zdá se, že Elon Musk už našel "dostatečného blázna", který by chtěl vést sociální síť Twitter. Podle všeho by se šéfovou Twitteru měla stát Linda Yaccarino, která dosud pracovala v NBCUniversal. Aktualizace: Musk potvrdil, že novou CEO bude Yaccarino.
Elon Musk zhruba před půl rokem řekl, že hledá "dostatečného blázna", který by se ujal role CEO sociální sítě Twitter. Než ho najde, chtěl vést Twitter on. Zdá se, že hledání je u konce. Pokud se nic nezvrtne, za zhruba 6 týdnů by měla X/Twitter vést nějaká blíže oficiálně neurčená žena. V anketě před půl rokem jsme se vás ptali, kdy si myslíte, že se tak stane, a téměř polovina z vás řekla do půl roku, což se jakž takž povedlo (vyjde to na oznámení nového CEO, ne na nastoupení do funkce). Elon Musk si chce ponechat svou roli v představenstvu firmy, CTO, dohled nad produkty, softwarem a systémovými operacemi.
 
Linda Yaccarino
Linda Yaccarino, autor: World Economic Forum, CC BY-NC-SA 2.0, přes Flickr
 
Podle všeho to vypadá, že touto neznámou ženou a patrně novou šéfovou Twitteru by se mohla stát Linda Yaccarino. Ta měla vyjádřit zájem o tuto funkci, navíc bylo před chvíli oznámeno, že opouští NBCUniversal, kde dosud pracovala. Připomeňme, že Twitter se pod Muskem stal chaotickým místem, kde zaměstnanci neměli nic jisté, strategie a postupy se měnily ze dne na den, přinášel mnoho kontroverzních rozhodnutí, která měla Twitteru pomoci dostat se ze ztrát (některá ale naopak způsobila opak a např. zapříčinila odliv inzerentů, přičemž inzerce je hlavním zdrojem příjmů sítě - což chce ale Musk změnit).
 
 
Jak na tom bude jeho nová šéfka, to teprve uvidíme, ale přinést oproti Muskovi do vedení alespoň o trochu více řádu a stability nebude zas tak těžký úkol. Poněvadž si ale Musk ponechá stále spoustu funkcí, dá se čekat, že do dalších kroků Twitteru bude stále hodně mluvit. Ještě podotkněme, že Yaccarino je dlouhodobou obdivovatelkou Muska, spolu se už objevili i před obrazovkami v rozhovorech.
 
Aktualizace 14.5.2023: Elon Musk potvrdil, že novou CEO Twitteru bude skutečně Linda Yaccarino. Učinil tak nepřekvapivě pomocí tweetu.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama