www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter jde po falešných účtech imitátorů Elona Muska a dalších

Twitter jde po falešných účtech imitátorů Elona Muska a dalších
, , aktualita
Sociální síť Twitter konečně zakročila vůči falešným účtům slavných osobností, které se např. jejich jménem podvodně snaží získávat kryptoměny. Mazány budou účty nepravého Elona Muska, Billa Gatese a mnoha dalších osobností.
K oblíbeným
reklama
Internet je nebezpečnou anonymní zónou, kde je relativně snadné vydávat se za někoho jiného. Lidé to velmi často zneužívají na sociálních sítích. Jedním z nejvíce postižených je Elon Musk a jeho twitterový účet. Mnoho lidí si zakládá účet se stejným jménem a používá také stejnou ikonku (tzv. copycat). Spousta z těchto falešných účtů tak činí za účelem získat např. nejrůznější kryptoměny ve zjevně podvodných akcích jako je zneužití jinak naprosto legitimních "giveaway" akcí. V těch obvykle společnosti rozdávají nějaké ceny a produkty svým fanouškům (podobné akce jsme měli tento víkend na svých sociálních sítích i my).
 
Twitter logo
 
V případech falešných účtů se tak připojí do nějaké diskuze, kterou rozjede pravý Elon Musk (nebo jiná známá osobnost) a ve falešné odpovědi např. "rozdávají" kryptoměny v násobné hodnotě, kterou tam člověk vloží. Asi nikoho nepřekvapí, že člověk pak už své peníze (kryptoměnu) nikdy neuvidí. Elon Musk už se ohradil, že by moc rád věděl, kdo se to za něj vydává v podvodu s kryptoměnou Ethereum a rozhodně není jediný, kdo má podobný problém. Podvodné účty si lidé zakládají i jménem Billa Gatese, Johna McAfeeho, Vitalika Buterina (jednoho ze zakladatelů Etherea) a dalších.
 
Twitter však konečně začal jednat. V poslední době pomazal nejen okolo 70 milionů účtů, které byly využity zejména pro šíření zavádějících informací v amerických prezidentských volbách, ale také přibližně milion účtů, které byly falešné nebo jinak podezřelé. Navíc zavedlo novou funkci a pokud se někdo bude snažit pojmenovat svůj účet jménem některých z vybraných známých osobností, nebude mu to povoleno, účet bude zamčen a uživatel bude vyzván k ověření pravosti (reCAPTCHA a ověření telefonního čísla).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková