www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter jde po falešných účtech imitátorů Elona Muska a dalších

Twitter jde po falešných účtech imitátorů Elona Muska a dalších
, , aktualita
Sociální síť Twitter konečně zakročila vůči falešným účtům slavných osobností, které se např. jejich jménem podvodně snaží získávat kryptoměny. Mazány budou účty nepravého Elona Muska, Billa Gatese a mnoha dalších osobností.
K oblíbeným
reklama
Internet je nebezpečnou anonymní zónou, kde je relativně snadné vydávat se za někoho jiného. Lidé to velmi často zneužívají na sociálních sítích. Jedním z nejvíce postižených je Elon Musk a jeho twitterový účet. Mnoho lidí si zakládá účet se stejným jménem a používá také stejnou ikonku (tzv. copycat). Spousta z těchto falešných účtů tak činí za účelem získat např. nejrůznější kryptoměny ve zjevně podvodných akcích jako je zneužití jinak naprosto legitimních "giveaway" akcí. V těch obvykle společnosti rozdávají nějaké ceny a produkty svým fanouškům (podobné akce jsme měli tento víkend na svých sociálních sítích i my).
 
Twitter logo
 
V případech falešných účtů se tak připojí do nějaké diskuze, kterou rozjede pravý Elon Musk (nebo jiná známá osobnost) a ve falešné odpovědi např. "rozdávají" kryptoměny v násobné hodnotě, kterou tam člověk vloží. Asi nikoho nepřekvapí, že člověk pak už své peníze (kryptoměnu) nikdy neuvidí. Elon Musk už se ohradil, že by moc rád věděl, kdo se to za něj vydává v podvodu s kryptoměnou Ethereum a rozhodně není jediný, kdo má podobný problém. Podvodné účty si lidé zakládají i jménem Billa Gatese, Johna McAfeeho, Vitalika Buterina (jednoho ze zakladatelů Etherea) a dalších.
 
Twitter však konečně začal jednat. V poslední době pomazal nejen okolo 70 milionů účtů, které byly využity zejména pro šíření zavádějících informací v amerických prezidentských volbách, ale také přibližně milion účtů, které byly falešné nebo jinak podezřelé. Navíc zavedlo novou funkci a pokud se někdo bude snažit pojmenovat svůj účet jménem některých z vybraných známých osobností, nebude mu to povoleno, účet bude zamčen a uživatel bude vyzván k ověření pravosti (reCAPTCHA a ověření telefonního čísla).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek