www.svethardware.cz
>
>
>

Uber bude detekovat nehody pomocí senzorů telefonů

Uber bude detekovat nehody pomocí senzorů telefonů
, , aktualita
Taxislužba Uber zkouší novou funkci RideCheck, která by měla pomáhat cestujícím při nehodách. Pokud aplikace detekuje něco podezřelého, bude schopna postiženým pomoci zavolat o adekvátní pomoc.
K oblíbeným
reklama
Funkce RideCheck byla v aplikaci taxislužby Uber už nějakou dobu, prozatím šlo ale jen o fázi testování. Nyní se spouští pro USA a má zajistit, že v případě nehody vozu Uberu bude cestujícím usnadněno volání o pomoc. Celé to tkví v tom, že pokud se GPS signál telefonu náhle zastaví v jednom místě, náraz detekují různé systémy smartphonu jako gyroskop nebo akcelerometr, aplikace sama vyzve řidiče a cestujícího, aby potvrdili, zda jsou v pořádku. Aplikace by měla být dostatečně robustní, aby se o to nepokoušela např. tehdy, když jen cestujícímu spadne telefon.
 
Hlášení o nehodě v aplikaci Uber
 
Ti pak mají možnost přímo zavolat 911 nebo linku Uberu. Ta se také v případě, že nedošlo k žádné odpovědi, může pokusit kontaktovat řidiče a zjistit, zda je vše v pořádku. Operátoři mohou i pomoci se zavoláním příslušných záchranářských služeb. Technologie se má pochopitelně dále vyvíjet a Uber slibuje, že budou následovat i další země, nejen USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře