www.svethardware.cz
>
>
>

Uber bude detekovat nehody pomocí senzorů telefonů

Uber bude detekovat nehody pomocí senzorů telefonů
, , aktualita
Taxislužba Uber zkouší novou funkci RideCheck, která by měla pomáhat cestujícím při nehodách. Pokud aplikace detekuje něco podezřelého, bude schopna postiženým pomoci zavolat o adekvátní pomoc.
K oblíbeným
reklama
Funkce RideCheck byla v aplikaci taxislužby Uber už nějakou dobu, prozatím šlo ale jen o fázi testování. Nyní se spouští pro USA a má zajistit, že v případě nehody vozu Uberu bude cestujícím usnadněno volání o pomoc. Celé to tkví v tom, že pokud se GPS signál telefonu náhle zastaví v jednom místě, náraz detekují různé systémy smartphonu jako gyroskop nebo akcelerometr, aplikace sama vyzve řidiče a cestujícího, aby potvrdili, zda jsou v pořádku. Aplikace by měla být dostatečně robustní, aby se o to nepokoušela např. tehdy, když jen cestujícímu spadne telefon.
 
Hlášení o nehodě v aplikaci Uber
 
Ti pak mají možnost přímo zavolat 911 nebo linku Uberu. Ta se také v případě, že nedošlo k žádné odpovědi, může pokusit kontaktovat řidiče a zjistit, zda je vše v pořádku. Operátoři mohou i pomoci se zavoláním příslušných záchranářských služeb. Technologie se má pochopitelně dále vyvíjet a Uber slibuje, že budou následovat i další země, nejen USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování
Na Microsoft Flight Simulator 2020 čekají mnozí fanoušci žánru se zasněným pohledem a slinou v koutku úst, kterou si zaslouží především grafické zpracování spojené s vymodelováním reálného světa. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt
Minulý týden jsme probírali instrukce AVX na budoucích procesorech Intelu, respektive to, že generace Alder Lake-S je v podobě AVX-512 nemusí nabídnout kvůli své hybridní architektuře. Nyní se k AVX-512 poněkud nelichotivě vyjádřil Linus Torvalds.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích
AMD chce ještě letos vyslat na trh nové procesory s architekturou Zen 3, a to i (nebo především) serverové procesory EPYC s kódovým označením Milan. Ty nabídnou stále stejný počet 64 jader, ale co takty?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce
Ubisoft nám oficiálně představil nový Far Cry 6, který vyvíjí konkrétně studio Ubisoft Toronto a chystá si jej pro příští rok. Podíváme se do fiktivního místa Latinské Ameriky současnosti, kde probíhá "guerillová revoluce". 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat
Dle čínského serveru ITHome už NVIDIA přikročila k zastavení výroby všech výkonných herních karet GeForce RTX 2000 až do verze 2070. To by tak ukazovalo na blížící se vypuštění nové generace.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář