www.svethardware.cz
>
>
>

Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti

Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
, , aktualita
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
K oblíbeným
reklama
Taxislužba Uber chce vyzkoušet nový způsob, jak zajistit větší bezpečí pasažérů. Pouhé hodnocení řidiče bude doplněno o nahrávku audio záznamu průběhu jízdy, což má dopomoci k získání více důkazů pro řešení případných incidentů. Spolu s tím pochopitelně rostou obavy o zachování soukromí. Společnost to chce řešit tak, že audio záznam nebude povinný, ale pasažéři jej budou moci aktivovat dobrovolně. Další vlastností bude to, že si záznam nebude moci přehrát ani řidič, ale ani pasažér, který ho nahrál, a k dispozici bude jen operátorům Uberu při řešení incidentů.
 
Uber logo
 
Nahraný záznam odesílá pasažér spolu s hodnocením jízdy. Test nové funkce začne v Latinské Americe v průběhu prosince, do dalších zemí se dostane později. Služba tak cílí na větší ochranu zejména u žen, bylo zde totiž nemálo případů stížností na sexuální obtěžování ze strany řidičů. Připomeňme ještě, že před dvěma měsíci se do aplikace dostala funkce RideCheck, která na základě akcelerometru a dalších senzorů v telefonu může pomoci s přivoláním pomoci v případě nehody.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů