www.svethardware.cz
>
>
>

Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti

Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
, , aktualita
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
K oblíbeným
reklama
Taxislužba Uber chce vyzkoušet nový způsob, jak zajistit větší bezpečí pasažérů. Pouhé hodnocení řidiče bude doplněno o nahrávku audio záznamu průběhu jízdy, což má dopomoci k získání více důkazů pro řešení případných incidentů. Spolu s tím pochopitelně rostou obavy o zachování soukromí. Společnost to chce řešit tak, že audio záznam nebude povinný, ale pasažéři jej budou moci aktivovat dobrovolně. Další vlastností bude to, že si záznam nebude moci přehrát ani řidič, ale ani pasažér, který ho nahrál, a k dispozici bude jen operátorům Uberu při řešení incidentů.
 
Uber logo
 
Nahraný záznam odesílá pasažér spolu s hodnocením jízdy. Test nové funkce začne v Latinské Americe v průběhu prosince, do dalších zemí se dostane později. Služba tak cílí na větší ochranu zejména u žen, bylo zde totiž nemálo případů stížností na sexuální obtěžování ze strany řidičů. Připomeňme ještě, že před dvěma měsíci se do aplikace dostala funkce RideCheck, která na základě akcelerometru a dalších senzorů v telefonu může pomoci s přivoláním pomoci v případě nehody.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář