reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Unikají informace o připravovaných AMD Ryzen Threadripper 7000

, , aktualita
Unikají informace o připravovaných AMD Ryzen Threadripper 7000
AMD chystá nové mnohojádrové procesory Ryzen Threadripper 7000 a podle úniků přijdou ve verzích HEDT i WorkStation. Budou založeny na architektuře Zen 4 a mají podporovat operační paměti typu DDR5.
Unikají informace o připravovaných AMD Ryzen Threadripper 7000
Brzy by se měly objevit nové procesory AMD Ryzen Threadripper 7000, které mají využívat novou architekturu Zen 4. Vyrábět je má TSMC pomocí 5nm procesu a přijdou jak ve verzích HEDT, tak i WS (WorkStation). Pokud začneme u verze HEDT, která bude označena jako Threadripper 79x0X, tak ta by měla být určena pro Socket SP6 (LGA-4844) a má podporovat přetaktovávání CPU i pamětí. Ty jsou zde nativně typu DDR5-4800 a využito je 4kanálového řadiče pamětí. Máme tu 64 linek PCIe Gen 5.0. Ví se, že bychom se tu měli dočkat až 64jádrových modelů s podporou 128 vláken, větší počty jader vypadají velmi nepravděpodobně (SP6 je totiž nemá podporovat, ten má končit na 64 jádrech).
 
AMD Ryzen Threadripper
 
Varianta WS (pro pracovní stanice) s označením Threadripper 79x5WX nedostane podporu přetaktování, a to ani pro paměti. Její Socket SP5 (LGA-6096) nicméně dovolí až 96jádrové procesory s podporou 192 vláken. Také zde máme podporu pamětí DDR5-4800, nicméně řadič je 8kanálový, což zdvojnásobí paměťovou propustnost. Zdvojnásobil se také počet PCIe linek na 128. Obě varianty, tedy HEDT i WS, se mají představit ve třetím čtvrtletí letošního roku.
 


reklama
reklama
reklama