www.svethardware.cz
>
>
>
>

Uniklo info o mobilních procesorech Intel Core H

Uniklo info o mobilních procesorech Intel Core H
, , aktualita
Na Internetu se objevily informace o nových mobilních procesorech Intel Core 9. generace výkonné série H. Ta nabízí vysoké frekvence, spoustu jader, ale také je nutno počítat s vyšší spotřebou a hlučnějším chlazením,
K oblíbeným
reklama
Internetem začaly kolovat uniklé informace o nových mobilních procesorech společnosti Intel. Jde o čipy řady Core 9. generace výkonné série H. Ta se obvykle chlubí vysokými frekvencemi, ale také trpí vyšší spotřebou, což klade zvýšené nároky na chlazení (např. minulé Core i9 topilo tolik, že kvůli trhottlingu, ale i špatnému nastavení řízení spotřeby, bylo v některých noteboocích slabší než starší, papírově méně výkonné modely). Mezi novými procesory máme po dvou modelech v každé řadě Core i9, i7 i i5. Nejvýše míří 8jádrové procesory Core i9 s podporou Hyper-Threadingu, a tedy i 16 vláken najednou. Vlajkovou lodí bude Core i9-9980HK, který poběží s Turbo frekvencí až 5,0 GHz a bude mít 16 MB cache.
 
Uniklé procesory Intel Core H 9. generace
 
Jen o trochu pomalejší má být Core i9-9980H. I ten bude mít 8 jader, Hyper-Threading a 16MB cache, tentokrát ale poběží s nižším taktem až 4,8 GHz. Dále tu máme dva zástupce Core i7. Oba dva mají 6 jader, díky Hyper-Threadingu podporu 12 vláken a 12 MB cache. V případě modelu Core i7-9850H se lze těšit na takt 4,6 GHz, u modelu Core i7-9750H je to pak jen o chloupek nižších 4,5 GHz.
 
Nakonec tu máme ještě 4jádrové modely Core i5. I ty mají podporu Hyper-Threadingu a s tím i zpracovávání 8 vláken najednou. Obě novinky pak nabídnou 8 MB cache. Core i5-9400H může dosahovat nejvyšší takt 4,3 GHz, Core i5-9300H se pak bude muset spokojit s 4,1 GHz. Pokud jde o odemčený násobič, ten bude k dispozici pouze u modelu i9-9980HK. Všechny výše zmíněné procesory by měly být vyráběny pomocí 14nm++ procesu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek