www.svethardware.cz
>
>
>
>

Uniklo info o mobilních procesorech Intel Core H

Uniklo info o mobilních procesorech Intel Core H
, , aktualita
Na Internetu se objevily informace o nových mobilních procesorech Intel Core 9. generace výkonné série H. Ta nabízí vysoké frekvence, spoustu jader, ale také je nutno počítat s vyšší spotřebou a hlučnějším chlazením,
K oblíbeným
reklama
Internetem začaly kolovat uniklé informace o nových mobilních procesorech společnosti Intel. Jde o čipy řady Core 9. generace výkonné série H. Ta se obvykle chlubí vysokými frekvencemi, ale také trpí vyšší spotřebou, což klade zvýšené nároky na chlazení (např. minulé Core i9 topilo tolik, že kvůli trhottlingu, ale i špatnému nastavení řízení spotřeby, bylo v některých noteboocích slabší než starší, papírově méně výkonné modely). Mezi novými procesory máme po dvou modelech v každé řadě Core i9, i7 i i5. Nejvýše míří 8jádrové procesory Core i9 s podporou Hyper-Threadingu, a tedy i 16 vláken najednou. Vlajkovou lodí bude Core i9-9980HK, který poběží s Turbo frekvencí až 5,0 GHz a bude mít 16 MB cache.
 
Uniklé procesory Intel Core H 9. generace
 
Jen o trochu pomalejší má být Core i9-9980H. I ten bude mít 8 jader, Hyper-Threading a 16MB cache, tentokrát ale poběží s nižším taktem až 4,8 GHz. Dále tu máme dva zástupce Core i7. Oba dva mají 6 jader, díky Hyper-Threadingu podporu 12 vláken a 12 MB cache. V případě modelu Core i7-9850H se lze těšit na takt 4,6 GHz, u modelu Core i7-9750H je to pak jen o chloupek nižších 4,5 GHz.
 
Nakonec tu máme ještě 4jádrové modely Core i5. I ty mají podporu Hyper-Threadingu a s tím i zpracovávání 8 vláken najednou. Obě novinky pak nabídnou 8 MB cache. Core i5-9400H může dosahovat nejvyšší takt 4,3 GHz, Core i5-9300H se pak bude muset spokojit s 4,1 GHz. Pokud jde o odemčený násobič, ten bude k dispozici pouze u modelu i9-9980HK. Všechny výše zmíněné procesory by měly být vyráběny pomocí 14nm++ procesu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek