www.svethardware.cz
>
>
>
>

Uniklo info o mobilních procesorech Intel Core H

Uniklo info o mobilních procesorech Intel Core H
, , aktualita
Na Internetu se objevily informace o nových mobilních procesorech Intel Core 9. generace výkonné série H. Ta nabízí vysoké frekvence, spoustu jader, ale také je nutno počítat s vyšší spotřebou a hlučnějším chlazením,
K oblíbeným
reklama
Internetem začaly kolovat uniklé informace o nových mobilních procesorech společnosti Intel. Jde o čipy řady Core 9. generace výkonné série H. Ta se obvykle chlubí vysokými frekvencemi, ale také trpí vyšší spotřebou, což klade zvýšené nároky na chlazení (např. minulé Core i9 topilo tolik, že kvůli trhottlingu, ale i špatnému nastavení řízení spotřeby, bylo v některých noteboocích slabší než starší, papírově méně výkonné modely). Mezi novými procesory máme po dvou modelech v každé řadě Core i9, i7 i i5. Nejvýše míří 8jádrové procesory Core i9 s podporou Hyper-Threadingu, a tedy i 16 vláken najednou. Vlajkovou lodí bude Core i9-9980HK, který poběží s Turbo frekvencí až 5,0 GHz a bude mít 16 MB cache.
 
Uniklé procesory Intel Core H 9. generace
 
Jen o trochu pomalejší má být Core i9-9980H. I ten bude mít 8 jader, Hyper-Threading a 16MB cache, tentokrát ale poběží s nižším taktem až 4,8 GHz. Dále tu máme dva zástupce Core i7. Oba dva mají 6 jader, díky Hyper-Threadingu podporu 12 vláken a 12 MB cache. V případě modelu Core i7-9850H se lze těšit na takt 4,6 GHz, u modelu Core i7-9750H je to pak jen o chloupek nižších 4,5 GHz.
 
Nakonec tu máme ještě 4jádrové modely Core i5. I ty mají podporu Hyper-Threadingu a s tím i zpracovávání 8 vláken najednou. Obě novinky pak nabídnou 8 MB cache. Core i5-9400H může dosahovat nejvyšší takt 4,3 GHz, Core i5-9300H se pak bude muset spokojit s 4,1 GHz. Pokud jde o odemčený násobič, ten bude k dispozici pouze u modelu i9-9980HK. Všechny výše zmíněné procesory by měly být vyráběny pomocí 14nm++ procesu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek