www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

US Air Force rozdělí 2,3 mld. USD mezi Blue Origin, ULA a Northrop

US Air Force rozdělí 2,3 mld. USD mezi Blue Origin, ULA a Northrop
, , aktualita
U.S. Air Force chce snížit závislost na Rusku, a tak není divu, že investuje peníze do vývoje technologií pro let do vesmíru. Nově rozdá skoro 2,3 miliardy USD společnostem Blue Origin, Northrop a United Launch Alliance.
K oblíbeným
reklama
Američané rozhodně nejsou rádi, že ve vesmírném programu hodně závisí na Rusku. Mimo jiné jde např. o ruské raketové motory RD-180. Aby v budoucnu bylo USA soběstačné, popohání soukromé společnosti, které se věnují vývoji vesmírných raket. Nyní tak U.S. Air Force v grantech (Launch Service Agreements) rozděluje téměř 2,3 miliardy USD mezi tři soukromé společnosti, které se o to snaží. Blue Origin Jeffa Bezose (zakladatele Amazonu) si tak přijde na finanční vzpruhu 500 milionů dolarů. V případě společnosti Northrop Grumann Innovation Systems to bude dokonce 792 milionů a United Launch Alliance si přijde na 967 milionů. Každá ze společností dostane na začátek 181 milionů dolarů.
 
Blue Origin New Glenn
 
Cílem USA je, aby vznikly tři domácí systémy (prototypy) umožňující lety do vesmíru bez ruské pomoci a později si pak chce mezi nimi vybrat alespoň dva dodavatele, kteří budou splňovat náročné požadavky na bezpečnost misí National Security Space. Brzy to totiž bude potřeba. Rakety Delta IV a Atlas V se chystají do brzkého důchodu, létají už okolo 15 let a od roku 2003 zaznamenaly 72 úspěšných NSS misí.
 
Blue Origin BE4 motor
 
Ve výsledku se tak očekává úspěšné ukončení vývoje rakety New Glenn od Blue Origin, v případně Northrop Grumann jde o raketu Omega a u United Launch Alliance (ULA) jde o Vulcan Centaur. SpaceX Elona Muska v tomto případě vyšla naprázdno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Artemis I už roste, začíná se s pomocnými raketami Artemis I už roste, začíná se s pomocnými raketami
Rakety SLS se stejně jako dříve raketoplány neobejdou bez dvou pomocných raket, které dodají potřebný tah v prvních fázích letu. A i v rámci příprav na misi Artemis I se nyní začíná právě s jejich stavbou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Vánoce jsou za rohem a Netflix do své nabídky přidává spoustu svátečních novinek. Kromě toho pokračuje čtvrtou částí seriál Sabrinina děsivá dobrodružství a nechybí ani filmová novinka s Georgem Clooneym.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p
Xbox Series S je zbrusu nová a slušně výkonná konzole, ovšem při běhu hry Assassin’s Creed Valhalla to není zrovna moc znát. Ukazuje se totiž, že kvůli udržení potřebné snímkovací frekvence padá rozlišení i na 720p. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu Cyberpunk 2077 už vede v tabulce Steamu
Cyberpunk 2077 přijde na trh až 10. prosince, ovšem reklamní kampaň právě proto nyní už vrcholí a to má své následky, které jsou pro vývojáře veskrze příjemné. O hru je už nyní velký zájem, což se odráží ve statistikách Steamu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost NZXT pozastavuje prodej skříní H1 kvůli obavám o bezpečnost
Nestává se zrovna často, aby výrobce počítačových skříní zastavoval prodej svých produktů kvůli obavám o bezpečnost zákazníků. Těžko si vzpomenout na podobný případ, jako je právě ten s modelem NZXT H1. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře