www.svethardware.cz
>
>

USA žalují Edwarda Snowdena za zisky z jeho memoárů

USA žalují Edwarda Snowdena za zisky z jeho memoárů
, , aktualita
O Edwardovi Snowdenovi vyšlo už mnoho knih. Nyní vychází jeho vlastní memoáry Permanent Record, které se ale nelíbí Spojeným státům. Ty žalují Snowdena o všechny zisky z jeho knihy a chtějí je pro státní rozpočet.
K oblíbeným
reklama
Edward Snowden vydal svou knihu Permanent Record, ve které shrnuje svůj život, což se ale nelíbí americkým úřadům. Zatímco mu nad hlavou visí několik obvinění ze špionáže (zveřejnil tajné dokumenty NSA a CIA zmiňující např. rozsah sledování nepřátel i vlastního obyvatelstva pomocí moderních technologií, vestavěných zadních vrátek a podobně), nová kniha si vysloužila obvinění trochu jiného typu. Tentokrát jde o civilní žalobu za to, že porušil smlouvy o nevyzrazování informací (NDA), které podepsal s CIA i NSA. Podobné smlouvy mohou podepisovat i novináři např. tehdy, když jim společnosti dodají materiály ještě před uvedením produktu s datem, do kdy se nesmí s informacemi na veřejnost. Tentokrát však jde primárně o peníze a žaloba tak míří i na vydavatele knihy.
 
Edward Snowden: Permanent Record
 
Žaloba tak napadá to, že kniha nebyla před zveřejněním zaslána do CIA a NSA pro kontrolu, zda tam nejsou tajné informace, které by odporovaly výše zmíněným smlouvám. Zajímavostí je ale to, že ministerstvo spravedlnosti (Department of Justice) nechce zastavit publikaci knihy, která se rychle stala bestsellerem, ale zajistit to, aby Snowden kvůli porušení NDA nedostal za knihu žádné peníze a naopak veškeré výtěžky dostaly Spojené státy.
 
Právní zástupce G. Zachary Terwilliger to vysvětlil tak, že informace z bezpečnostních služeb mají chránit americký národ a nesloužit k osobnímu profitu. Žaloba má dle jeho slov zajistit, aby Snowden neměl z prodeje knihy žádné finanční benefity za to, že porušil důvěru, kterou do něj USA vložily. Napadá i jeho veřejná vystoupení, která opět odporovala NDA, která podepsal. Pokud si knihu chcete přečíst, je už k dispozici v českých obchodech za cenu okolo 330 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek