www.svethardware.cz
>
>

USA žalují Edwarda Snowdena za zisky z jeho memoárů

USA žalují Edwarda Snowdena za zisky z jeho memoárů
, , aktualita
O Edwardovi Snowdenovi vyšlo už mnoho knih. Nyní vychází jeho vlastní memoáry Permanent Record, které se ale nelíbí Spojeným státům. Ty žalují Snowdena o všechny zisky z jeho knihy a chtějí je pro státní rozpočet.
K oblíbeným
reklama
Edward Snowden vydal svou knihu Permanent Record, ve které shrnuje svůj život, což se ale nelíbí americkým úřadům. Zatímco mu nad hlavou visí několik obvinění ze špionáže (zveřejnil tajné dokumenty NSA a CIA zmiňující např. rozsah sledování nepřátel i vlastního obyvatelstva pomocí moderních technologií, vestavěných zadních vrátek a podobně), nová kniha si vysloužila obvinění trochu jiného typu. Tentokrát jde o civilní žalobu za to, že porušil smlouvy o nevyzrazování informací (NDA), které podepsal s CIA i NSA. Podobné smlouvy mohou podepisovat i novináři např. tehdy, když jim společnosti dodají materiály ještě před uvedením produktu s datem, do kdy se nesmí s informacemi na veřejnost. Tentokrát však jde primárně o peníze a žaloba tak míří i na vydavatele knihy.
 
Edward Snowden: Permanent Record
 
Žaloba tak napadá to, že kniha nebyla před zveřejněním zaslána do CIA a NSA pro kontrolu, zda tam nejsou tajné informace, které by odporovaly výše zmíněným smlouvám. Zajímavostí je ale to, že ministerstvo spravedlnosti (Department of Justice) nechce zastavit publikaci knihy, která se rychle stala bestsellerem, ale zajistit to, aby Snowden kvůli porušení NDA nedostal za knihu žádné peníze a naopak veškeré výtěžky dostaly Spojené státy.
 
Právní zástupce G. Zachary Terwilliger to vysvětlil tak, že informace z bezpečnostních služeb mají chránit americký národ a nesloužit k osobnímu profitu. Žaloba má dle jeho slov zajistit, aby Snowden neměl z prodeje knihy žádné finanční benefity za to, že porušil důvěru, kterou do něj USA vložily. Napadá i jeho veřejná vystoupení, která opět odporovala NDA, která podepsal. Pokud si knihu chcete přečíst, je už k dispozici v českých obchodech za cenu okolo 330 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
Nový projekt na Kickstarteru si klade za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala