www.svethardware.cz
>
>

USA žalují Edwarda Snowdena za zisky z jeho memoárů

USA žalují Edwarda Snowdena za zisky z jeho memoárů
, , aktualita
O Edwardovi Snowdenovi vyšlo už mnoho knih. Nyní vychází jeho vlastní memoáry Permanent Record, které se ale nelíbí Spojeným státům. Ty žalují Snowdena o všechny zisky z jeho knihy a chtějí je pro státní rozpočet.
K oblíbeným
reklama
Edward Snowden vydal svou knihu Permanent Record, ve které shrnuje svůj život, což se ale nelíbí americkým úřadům. Zatímco mu nad hlavou visí několik obvinění ze špionáže (zveřejnil tajné dokumenty NSA a CIA zmiňující např. rozsah sledování nepřátel i vlastního obyvatelstva pomocí moderních technologií, vestavěných zadních vrátek a podobně), nová kniha si vysloužila obvinění trochu jiného typu. Tentokrát jde o civilní žalobu za to, že porušil smlouvy o nevyzrazování informací (NDA), které podepsal s CIA i NSA. Podobné smlouvy mohou podepisovat i novináři např. tehdy, když jim společnosti dodají materiály ještě před uvedením produktu s datem, do kdy se nesmí s informacemi na veřejnost. Tentokrát však jde primárně o peníze a žaloba tak míří i na vydavatele knihy.
 
Edward Snowden: Permanent Record
 
Žaloba tak napadá to, že kniha nebyla před zveřejněním zaslána do CIA a NSA pro kontrolu, zda tam nejsou tajné informace, které by odporovaly výše zmíněným smlouvám. Zajímavostí je ale to, že ministerstvo spravedlnosti (Department of Justice) nechce zastavit publikaci knihy, která se rychle stala bestsellerem, ale zajistit to, aby Snowden kvůli porušení NDA nedostal za knihu žádné peníze a naopak veškeré výtěžky dostaly Spojené státy.
 
Právní zástupce G. Zachary Terwilliger to vysvětlil tak, že informace z bezpečnostních služeb mají chránit americký národ a nesloužit k osobnímu profitu. Žaloba má dle jeho slov zajistit, aby Snowden neměl z prodeje knihy žádné finanční benefity za to, že porušil důvěru, kterou do něj USA vložily. Napadá i jeho veřejná vystoupení, která opět odporovala NDA, která podepsal. Pokud si knihu chcete přečíst, je už k dispozici v českých obchodech za cenu okolo 330 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře