USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem

USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
, , aktualita
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Raytheon Space and Airborne Systems už ukázala svůj "counter-UAS" laserový systém namontovaný na bugině už minulý rok a nyní už může říci, že U.S. Air Force dostala první kusy, které mají být nasazeny v zámořských oblastech, a to zatím v rámci testů. Půjde o asi roční experiment amerických leteckých sil, v jehož rámci budou také vyškoleni operátoři (jde o zařízení řízená na dálku) a především budou vyzkoušeny schopnosti laseru v reálném prostředí. Kde přesně budou první takové buginy nasazeny, to se vůbec nedozvíme, ale lze si představit, že by to mohla být oblast, v níž už útoky pomocí dronů proběhly. 
 
 
Tyto schopnosti ale můžeme vidět na již starším videu, které ukazuje, jak je laserový systém schopen dron najít, zaměřit, sledovat a případně sundat z oblohy vysokoenergetickým laserovým paprskem. 
 
 
Raytheon se chlubí, že toto nově vyvinuté zařízení využívá vylepšenou verzi jeho Multi-spectral Targeting System, což je optický a infračervený senzor, který umožní automatické vyhledávání cílů. Ostatně je zřejmé, že ochrana dané oblasti může těžko záviset na lidské obsluze, která by těžko pracovala efektivně při neustálém sledování toho, co kde lítá. Právě obsluha ale může nakonec rozhodnout, zda má být cíl laserem sestřelen, což zařízení zvládne během několika sekund. 
 
Kdo by se snad těšil na červený paprsek, po jehož zásahu se dron rozprskne po obloze, ať se raději poohlédne ve filmové knihovně po nějakém sci-fi. V tomto případě se dá říci, že laser spíše způsobí přehřátí dronu, který se pak prostě sám zřítí. Nicméně pokud dron ponese i výbušniny nebo alespoň hořlaviny, může to být doprovázeno i efektní explozí. 
 
Výrobce tvrdí, že zařízení se dá dobíjet z prosté zásuvky a na jedno dobití zvládne poslat k zemi i desítky cílů. Alternativně se samozřejmě může využít i generátor. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala