www.svethardware.cz
>
>

USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“

USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
, , aktualita
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících se na internetu množí hoaxy, fake news a konspirační teorie týkající se 5G sítí. Podle některých z nich způsobují řadu nemocí včetně COVID-19, což vyústilo až v útoky na 5G vysílače. Tyto informace se šíří prostřednictvím různých dezinformačních webů, facebookových skupin či řetězových e-mailů a řada lidí jim bezmezně věří. Právě toho se snaží využít podvodníci, kteří slibují ochranu před škodlivými účinky nových mobilních sítí. Řešení se nazývá 5GBioShield a jedná se o opravdový zázrak dnešní vědy. Posuďte sami podle popisu na oficiálních stránkách:
 
„5GBioShield je výsledkem nejmodernějších technologií, které jsou v současné době k dispozici pro vyrovnání a prevenci ničivých účinků způsobených nepřírodními magneticko-elektrickými vlnami, zejména (ale nejen) 5G, pro všechny biologické formy života. Díky jedinečně aplikovanému procesu kvantové technologie nanovrstvy umožňuje 5GBioShield vyrovnat nevyvážené elektronické oscilace vycházející ze všech magneticko-elektrických mlh vyvolaných všemi zařízeními, jako jsou notebooky, bezdrátové telefony, WLAN, tablety, atd. 5GbioShield přináší rovnováhu do pole na atomární u buněčné úrovni a obnovuje vyvažující vliv na všechna škodlivá (ionizovaná i neionizovaná) záření.“ 

 
Zařízení údajně nejen chrání před 5G sítěmi, ale také dalšími škodlivými vlivy našeho okolí a pomůže snížit stres, zlepšit koncentraci, paměť či rychlost rozhodování. Tento hotový zázrak navíc vytvoří aktivní ochranné pole o průměru minimálně 40 metrů. A dokonce i pokud tento USB klíč nezapojíte, vytváří kolem sebe permanentní „plazmový štít“ o průměru osm metrů.
 
Teď ovšem žerty stranou. 5GBioShield na svých stránkách nabízí společnost BioShield Distribution se sídlem v Londýně. Produkt je možné objednat za 283 liber (8 500 Kč), sada tří kusů potom stojí výhodnějších 795 liber (24 000 Kč). Naprosté většině návštěvníků webové stránky dojde, že se jedná o hloupost, která nemůže fungovat. Pod vlivem dezinformací ovšem mohou někteří lidé naletět, experty na kybernetickou bezpečnost proto zajímalo, co vlastně 5GBioShield ukrývá.
 
 
Prvním překvapením bylo, že objednané zboží opravdu dorazilo. Po rozebrání produktu zjistili, že se jedná o běžný USB flash disk, a to navíc ještě s mizivou kapacitou 128 MB. Nejen, že uživatele před žádnými škodlivými vlivy neochrání, ale ani k jiným účelům není příliš vhodný. Případ již prověřuje britská policie, která již žádá o soudní povolení k zablokování webových stránek. S velkou pravděpodobností se ovšem nejedná o poslední pokus, kdy se někdo snaží vydělat na strachu a nevědomosti lidí okolo 5G sítí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením
Nová desktopová APU Renoir od AMD mohou být velice zajímavá i v roli prostých procesorů, což ukazuje jejich výkon na základních taktech, ale i možnosti přetaktování. Ostatně 8 jader Zen 2 na 4,75 GHz nebude k zahození.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy
Společnost Samsung hlásí, že se výzkumníkům v Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) ve spolupráci s dalšími institucemi povedlo najít nové velice zajímavé dielektrikum, které pomůže v dalším zmenšování počítačových čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Elon Musk si zase dělá srandu ze shorterů: prodává červené šortky Elon Musk si zase dělá srandu ze shorterů: prodává červené šortky
Elon Musk a shorteři, to je věčný boj. Prozatím to ale vyhrává Musk, jehož Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou na světě. Navíc to, co začalo jako vtip, se stalo skutečností. Tesla začala nabízet "short shorts", červené šortky jako posměšek shorterům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3070 s GA104, anebo co nového se říká o Ampere? GeForce RTX 3070 s GA104, anebo co nového se říká o Ampere?
Další nálož fám o chystaných GeForce RTX s čipy Ampere se objevila na webu a my si z ní můžeme vybrat to zajímavé. Jde i o informace, které přináší Kopite7Kimi, jenž dříve pravdivě informoval i velkém Ampere, čili GA100. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Apple se prý odřízne nejen od Intelu, ale i od GPU AMD a NVIDIA Apple se prý odřízne nejen od Intelu, ale i od GPU AMD a NVIDIA
Společnost Apple nedávno potvrdila svůj záměr oprostit se od architektury x86 a konkrétně od procesorů Intel, který jí po celou řadu let dodával své procesory. To ale automaticky neznamenalo, že se to bude týkat i GPU firem AMD a NVIDIA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář