www.svethardware.cz
>
>
>
>

YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19

YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
, , aktualita
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
K oblíbeným
reklama
YouTube je stejně jaké řada jiných platforem plný videí od konspiračních teoretiků, kteří nám povídají o tom, že Země je placatá, vesmír neexistuje, stejně jako gravitace a NASA je tuze zlá a ďábelská organizace, která má za úkol nám to tajit. Mnohdy je možné se u takových videí i dobře pobavit, nebo se možná spíše umlátit dlaní zabořenou do obličeje, když se například dozvíme, že Mezinárodní vesmírná stanice je jen výmysl, protože v realitě by přece musela mít věci uvnitř zabezpečené pro případ turbulence. Pokud ale jde o výzvy k zapalování 5G stanic, legrace jde stranou. 
 
 
Účinek moderních bezdrátových technologií na lidské zdraví pochopitelně nebyl plně prozkoumán a je možné, že se negativní vliv později prokáže. Ovšem spojit spouštění 5G sítí s Covid-19 jde daleko za hranice střízlivého uvažování, což chce vedení serveru YouTube ukázat i tím, že bude potlačovat videa s tímto tématem a experti obecně poukazují především na to, že nemoc se značně šíří i v zemích, jež 5G sítě zatím vůbec nepoznaly (např. Írán). 
 
A když mluvíme o jejich potlačování, nemáme na mysli rovnou cenzuru a jejich mazání. YouTube mluví o tom, že jde o obsah, který je na samotné hraně a jako takový nebude moci být použit pro zisk z reklam a také jej nenajdeme ve výsledcích vyhledávání. Šířit se tak bude moci spíše jen sdílením konkrétních URL. 
 
Dle Guardianu se událo již více žhářských útoků na telekomunikační věže, přičemž spojitost s teoriemi o 5G a Covid-19 zatím nelze ověřit. Stalo se tak v Birminghamu, Merseyside a Belfastu, přičemž jinde zase byli telekomunikační technici vystaveni urážkám a fyzicky napadeni. 

Zdroj: Engadget


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů