Už dost výbuchů, CIA jde na teroristy se střelou s 6 noži

Už dost výbuchů, CIA jde na teroristy se střelou s 6 noži
, , aktualita
Američané chtějí snížit počet civilních obětí ve válce proti terorismu, a tak vyvíjí nové způsoby, jak toho dosáhnout. Jednou z relativních novinek je i střela R9X. Ta místo exploze vše kolem sebe pořádně rozřeže díky 6 nožům.
K oblíbeným
reklama
Wall Street Journal přinesl zprávu o tom, jak CIA v dnešní době bojuje proti teroristům. Tento boj si v minulosti často vyžádal velké množství civilních obětí, což není zrovna žádoucí, a i proto je ve vývoji nový typ střel, které by měly zasáhnout pouze cíl a neovlivnit tím své okolí. Konkrétně jde o variantu střely Hellfire pod názvem R9X (s přezdívkou "The Flying Ginsu" nebo "The Ninja Bomb"), která v sobě nemá žádnou výbušninu a jak to trefně popsali zástupci CIA, je to jako by na vás hodně rychle spadla pěkně těžká zhruba 50kilová kovadlina. Aby to ale bylo jistější, tato střela má v sobě také 6 "nožů", které se vysunou chvíli před dopadem a rozřežou vše, co jim stojí v cestě.
 
Střela R9X
 
Výhovou nového řešení je, že okolí nemusí nést následky výbuchů, jako je oheň nebo různé střepiny a mnoho poničeného majetku. Civilní oběti by tak měly být výrazně sníženy. Střela nicméně není úplnou novinkou, která by byla právě teď představena. Stále se vyvíjí a zdokonaluje, nicméně byla už v minulosti několikrát použita, což se týkalo i útoku na Ahmada Hasana Abu Khayr al-Masriho v únoru roku 2017 v Sýrii. Že jde o účinný systém, který splní svůj cíl a přitom neohrozí své okolí, jde vidět i na tweetu níže.
 
 
Střela je ve vývoji už od roku 2011 a od roku 2017 se dočkala i více nasazení než jen v Sýrii. Objevila se také v Lybii, Iráku, Somálsku nebo Jemenu. Jedním z mnoha cílů byl v letošním lednu i Jamal al-Badawi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů