Už dost výbuchů, CIA jde na teroristy se střelou s 6 noži

Už dost výbuchů, CIA jde na teroristy se střelou s 6 noži
, , aktualita
Američané chtějí snížit počet civilních obětí ve válce proti terorismu, a tak vyvíjí nové způsoby, jak toho dosáhnout. Jednou z relativních novinek je i střela R9X. Ta místo exploze vše kolem sebe pořádně rozřeže díky 6 nožům.
K oblíbeným
reklama
Wall Street Journal přinesl zprávu o tom, jak CIA v dnešní době bojuje proti teroristům. Tento boj si v minulosti často vyžádal velké množství civilních obětí, což není zrovna žádoucí, a i proto je ve vývoji nový typ střel, které by měly zasáhnout pouze cíl a neovlivnit tím své okolí. Konkrétně jde o variantu střely Hellfire pod názvem R9X (s přezdívkou "The Flying Ginsu" nebo "The Ninja Bomb"), která v sobě nemá žádnou výbušninu a jak to trefně popsali zástupci CIA, je to jako by na vás hodně rychle spadla pěkně těžká zhruba 50kilová kovadlina. Aby to ale bylo jistější, tato střela má v sobě také 6 "nožů", které se vysunou chvíli před dopadem a rozřežou vše, co jim stojí v cestě.
 
Střela R9X
 
Výhovou nového řešení je, že okolí nemusí nést následky výbuchů, jako je oheň nebo různé střepiny a mnoho poničeného majetku. Civilní oběti by tak měly být výrazně sníženy. Střela nicméně není úplnou novinkou, která by byla právě teď představena. Stále se vyvíjí a zdokonaluje, nicméně byla už v minulosti několikrát použita, což se týkalo i útoku na Ahmada Hasana Abu Khayr al-Masriho v únoru roku 2017 v Sýrii. Že jde o účinný systém, který splní svůj cíl a přitom neohrozí své okolí, jde vidět i na tweetu níže.
 
 
Střela je ve vývoji už od roku 2011 a od roku 2017 se dočkala i více nasazení než jen v Sýrii. Objevila se také v Lybii, Iráku, Somálsku nebo Jemenu. Jedním z mnoha cílů byl v letošním lednu i Jamal al-Badawi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů