Už dost výbuchů, CIA jde na teroristy se střelou s 6 noži

Už dost výbuchů, CIA jde na teroristy se střelou s 6 noži
, , aktualita
Američané chtějí snížit počet civilních obětí ve válce proti terorismu, a tak vyvíjí nové způsoby, jak toho dosáhnout. Jednou z relativních novinek je i střela R9X. Ta místo exploze vše kolem sebe pořádně rozřeže díky 6 nožům.
K oblíbeným
reklama
Wall Street Journal přinesl zprávu o tom, jak CIA v dnešní době bojuje proti teroristům. Tento boj si v minulosti často vyžádal velké množství civilních obětí, což není zrovna žádoucí, a i proto je ve vývoji nový typ střel, které by měly zasáhnout pouze cíl a neovlivnit tím své okolí. Konkrétně jde o variantu střely Hellfire pod názvem R9X (s přezdívkou "The Flying Ginsu" nebo "The Ninja Bomb"), která v sobě nemá žádnou výbušninu a jak to trefně popsali zástupci CIA, je to jako by na vás hodně rychle spadla pěkně těžká zhruba 50kilová kovadlina. Aby to ale bylo jistější, tato střela má v sobě také 6 "nožů", které se vysunou chvíli před dopadem a rozřežou vše, co jim stojí v cestě.
 
Střela R9X
 
Výhovou nového řešení je, že okolí nemusí nést následky výbuchů, jako je oheň nebo různé střepiny a mnoho poničeného majetku. Civilní oběti by tak měly být výrazně sníženy. Střela nicméně není úplnou novinkou, která by byla právě teď představena. Stále se vyvíjí a zdokonaluje, nicméně byla už v minulosti několikrát použita, což se týkalo i útoku na Ahmada Hasana Abu Khayr al-Masriho v únoru roku 2017 v Sýrii. Že jde o účinný systém, který splní svůj cíl a přitom neohrozí své okolí, jde vidět i na tweetu níže.
 
 
Střela je ve vývoji už od roku 2011 a od roku 2017 se dočkala i více nasazení než jen v Sýrii. Objevila se také v Lybii, Iráku, Somálsku nebo Jemenu. Jedním z mnoha cílů byl v letošním lednu i Jamal al-Badawi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek