www.svethardware.cz
>
>
>
>

Už i reklamy na YouTube byly zneužity k těžbě kryptoměn

Už i reklamy na YouTube byly zneužity k těžbě kryptoměn
, , aktualita
Skripty tajně těžící kryptoměny na počítačích návštěvníků stránek nejsou nic nového. Ke spuštění těchto kódů byly v posledních dnech dokonce zneužity i servery YouTube. Ziskuchtiví útočníci využili reklamní systém Googlu.
K oblíbeným
reklama
Se skripty Coinhive se na stránkách SHW rozhodně nesetkáváme poprvé a patrně ani naposled. Už skoro ani nemá smysl psát o tom, který server tento způsob (obvykle tajné) těžby kryptoměn na počítačích návštěvníků využívá nebo jím byl napaden, nicméně tentokrát jde o samotný velký Google a jeho server YouTube. Jak je známo, YouTube získává peníze buď z předplatného YouTube Red nebo mnohem častěji zobrazováním reklam. A právě tyto reklamy byly zneužity k těžbě kryptoměn.
 
YouTube logo
 
Od úterka začaly antiviry mnoha uživatelů hlásit detekci skriptů těžících kryptoměny, načež se rychle zjistilo, že ty byly součástí reklam zobrazovaných přes reklamní systém používaný na serveru Google. Útočníci, kteří reklamy takto zneužili, z 90 % využívali nechvalně známý skript Coinhive, nicméně v desetině případů se našly i vlastní skripty, které útočníkům přináší plný zisk (nemusí se o něj dělit s autory Coinhive).
 
Takto byla těžena kryptoměna Monero a skripty byly nastaveny tak, aby zabraly 80 % výkonu CPU. YouTube je pro takové útoky velmi vhodnou platformou, protože diváci zde po dlouhou dobu zůstávají na jednom serveru a koukají na videa. Skript tak může běžet podstatně delší dobu ve srovnání s jinými stránkami. Není jasné, kolik peněz si vlastně záškodníci takto vydělali, ale jak je vidět, ani Googlu se taková zneužití nevyhýbají a patrně se s něčím podobným budeme v různých podobách setkávat i nadále.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi Intel Rocket Lake-S: předobjednávky startují ještě před recenzemi
Server wccftech má nové informace o tom, jaký má Intel plán ohledně nástupu procesorů Rocket Lake-S. Mluví se zde už o potvrzených termínech a o tom, že předobjednávky odstartují ještě před zveřejněním recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář