www.svethardware.cz
>
>
>
>

V databázi se objevily nové Ryzeny Pro: 5 Pro 4650U a 7 Pro 4750U

V databázi se objevily nové Ryzeny Pro: 5 Pro 4650U a 7 Pro 4750U
, , aktualita
Na internetu se objevily zmínky o nových velmi úsporných mobilních procesorech Ryzen Pro určených pro podnikovou sféru. Jde o varianty Ryzen 5 Pro 4650U a Ryzen 7 Pro 4750U, která dosahuje frekvence až 4,2 GHz.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další úniky informací ohledně připravovaných procesorů AMD, o které se postarali @_rogame a @TUM_APISAK. Ti objevili záznamy o nových podnikových procesorech Ryzen Pro, které budou určené do úsporných notebooků. Jde totiž o mobilní procesory řady U. Jak už je u verzí Pro zvykem, mají mít navíc některé podnikové funkce pro širší možnost správy a bezpečnosti počítačů. Úniky byly nalezeny v údajích dvou notebooků od společnosti Lenovo.
 
AMD Ryzen Pro Mobile
 
Konkrétně jde o dva procesory, prvním z nich je Ryzen 5 Pro 4650U. Jde o 6jádrový procesor s podporou SMT, tedy zpracováním 12 vláken najednou. Jeho základní takt činí 2,1 GHz, Boost frekvence je pak 4,0 GHz. Integrovaný grafický čip běží s frekvencí 1,5 GHz. Druhým procesorem je výkonnější Ryzen 7 Pro 4750U. V tomto případě jde už o 8jádro s podporou zpracování 16 vláken najednou. Základní tak je nižší, činí 1,7 GHz, naopak Boost je s frekvencí 4,2 GHz o něco vyšší. Údaje o TDP se bohužel nepodařilo zjistit, dá se ale předpokládat, že bude na 15 W, jak je u řady U obvyklé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek