www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

V databázi se objevily údaje o Radeonu RX 5600

V databázi se objevily údaje o Radeonu RX 5600
, , aktualita
V datábázi CompuBench se objevilo nové GPU, které s největší pravděpodobností vypadá být připravovaným AMD Radeon RX 5600 (Navi 14). Objevily se zde i některé technické údaje nových 7nm čipů.
K oblíbeným
reklama
Je normální, že se těsně před uvedením objevují nejrůznější úniky a vypadá to, že na CompuBench se objevil nový Radeon RX 5600 (Navi 14). Našlo se zde totiž neznámé označení GPU AMD 7340:C1. Toto nové GPU by mělo mít 24 CU (Compute Unit) jednotek, což znamená celkem 1536 stream procesorů. Připomeňme, že RX 5700 jich má o polovinu více, tedy 36 CU a 2304 stream procesorů, RX 5700 XT pak dokonce 40 CU a 2560 stream procesorů.
 
AMD Radeon RX 5700
 
Z dalších údajů jsme se dozvěděli už jen to, že by Radeon RX 5600 měly mít takt GPU 1,9 GHz a využívat 4 GB paměti VRAM. Zatím ale není vůbec jasné, kdy by se měly nové Radeony objevit. Každopádně by stejně jako vyšší modely měly být vyráběny pomocí 7nm technologie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů Windows 10 dostanou nové ikony a volitelné aktualizace ovladačů
Operační systém Windows 10 od Microsoftu měl v poslední době spíše jednoduché jednobarevné ikony coby dopad přechodu na design Metro. Nyní se ale dočkáme nových a vedle toho i jedné důležité možnosti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hudebník upravil svou myoelektrickou protézu, myšlenkami teď ovládá syntezátor Hudebník upravil svou myoelektrickou protézu, myšlenkami teď ovládá syntezátor
Bertolt Meyer je muž, který miluje taneční hudbu, od narození mu ale chybí část levé ruky a ani s moderní myoelektrickou protézou pro něj není jednoduché ovládat syntezátor. Ruku si tak upravil, aby mohl zařízení ovládat pouhými myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake" Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake"
Politické deepfake je závažným problémem, neboť lze vytvořit "důkaz", že nějaký politik něco řekl nebo udělal, i když to není pravda. Indický politik Manoj Tiwari si ale vytvořil záměrně vlastní videa s pomocí AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů