www.svethardware.cz
>
>
>

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení
, , aktualita
Holandská společnost Van Wijnen se pustila do výstavby prvních domů určených k bydlení vyrobených pomocí 3D tisku a nazvala to Project Milestone. Zájemců o netradiční způsob bydlení je už několik desítek.
reklama
Prvním komerčním projektem 3D tisku domů k bydlení je Project Milestone společnosti Van Wijnen v nizozemském Eindhovenu. Zahrnovat bude zatím 5 domů, jejichž dokončení je plánováno na rok 2019, kdy první rodiny dostanou klíče. Stavět se ale bude postupně tak, aby se postupně vychytávaly případné chyby a u dalších domů se využily získané zkušenosti. Zatímco u těch prvních bude první patro tištěno ještě mimo tuto lokaci (na Eindhoven University of Technology), pátý dům, který bude dvoupatrový, už bude celý vytištěn přímo na místě.
 
Project Milestone
 
Pouze první dům bude mít jediné patro a plochu 95 m2. Jeho výroba bude trvat nejdéle právě kvůli tomu, že se zde bude vše dělat vlastně poprvé. Díky 3D tisku mohou mít domy netradiční tvary a budou postaveny Bosrijku, oblasti Meerhoven již zmíněného Eindhovenu.
 
Project Milestone v krajině
 
Další výhodou 3D tisku je to, že bude potřeba méně betonu, který bude použit jen v takové míře, kolik je potřeba. Navíc je možné přímo měnit charakter i barvy, takže vnější stěna může být vytištěna z jiných materiálů než ta vnitřní, např. zvnějšku s důrazem na tepelnou izolaci, zatímco vevnitř s důrazem na následnou estetiku. Také je zde možnost do betonu vkládat různé bezdrátové senzory (např. teplotní).
 
3D tisk zdí
 
Developer chce zároveň zasadit domy do zelené krajiny s mnoha stromy, čímž chce podtrhnout ekologický charakter budov. Ty budou vypadat spíše jako sochy. Zájem o bydlení už vyjádřilo okolo 20 rodin, takže se dostane jen na čtvrtinu z nich.
 
3D tisk zdí ještě mimo cílové lokace
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář