www.svethardware.cz
>
>
>

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení
, , aktualita
Holandská společnost Van Wijnen se pustila do výstavby prvních domů určených k bydlení vyrobených pomocí 3D tisku a nazvala to Project Milestone. Zájemců o netradiční způsob bydlení je už několik desítek.
K oblíbeným
reklama
Prvním komerčním projektem 3D tisku domů k bydlení je Project Milestone společnosti Van Wijnen v nizozemském Eindhovenu. Zahrnovat bude zatím 5 domů, jejichž dokončení je plánováno na rok 2019, kdy první rodiny dostanou klíče. Stavět se ale bude postupně tak, aby se postupně vychytávaly případné chyby a u dalších domů se využily získané zkušenosti. Zatímco u těch prvních bude první patro tištěno ještě mimo tuto lokaci (na Eindhoven University of Technology), pátý dům, který bude dvoupatrový, už bude celý vytištěn přímo na místě.
 
Project Milestone
 
Pouze první dům bude mít jediné patro a plochu 95 m2. Jeho výroba bude trvat nejdéle právě kvůli tomu, že se zde bude vše dělat vlastně poprvé. Díky 3D tisku mohou mít domy netradiční tvary a budou postaveny Bosrijku, oblasti Meerhoven již zmíněného Eindhovenu.
 
Project Milestone v krajině
 
Další výhodou 3D tisku je to, že bude potřeba méně betonu, který bude použit jen v takové míře, kolik je potřeba. Navíc je možné přímo měnit charakter i barvy, takže vnější stěna může být vytištěna z jiných materiálů než ta vnitřní, např. zvnějšku s důrazem na tepelnou izolaci, zatímco vevnitř s důrazem na následnou estetiku. Také je zde možnost do betonu vkládat různé bezdrátové senzory (např. teplotní).
 
3D tisk zdí
 
Developer chce zároveň zasadit domy do zelené krajiny s mnoha stromy, čímž chce podtrhnout ekologický charakter budov. Ty budou vypadat spíše jako sochy. Zájem o bydlení už vyjádřilo okolo 20 rodin, takže se dostane jen na čtvrtinu z nich.
 
3D tisk zdí ještě mimo cílové lokace
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek