www.svethardware.cz
>
>
>

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení
, , aktualita
Holandská společnost Van Wijnen se pustila do výstavby prvních domů určených k bydlení vyrobených pomocí 3D tisku a nazvala to Project Milestone. Zájemců o netradiční způsob bydlení je už několik desítek.
reklama
Prvním komerčním projektem 3D tisku domů k bydlení je Project Milestone společnosti Van Wijnen v nizozemském Eindhovenu. Zahrnovat bude zatím 5 domů, jejichž dokončení je plánováno na rok 2019, kdy první rodiny dostanou klíče. Stavět se ale bude postupně tak, aby se postupně vychytávaly případné chyby a u dalších domů se využily získané zkušenosti. Zatímco u těch prvních bude první patro tištěno ještě mimo tuto lokaci (na Eindhoven University of Technology), pátý dům, který bude dvoupatrový, už bude celý vytištěn přímo na místě.
 
Project Milestone
 
Pouze první dům bude mít jediné patro a plochu 95 m2. Jeho výroba bude trvat nejdéle právě kvůli tomu, že se zde bude vše dělat vlastně poprvé. Díky 3D tisku mohou mít domy netradiční tvary a budou postaveny Bosrijku, oblasti Meerhoven již zmíněného Eindhovenu.
 
Project Milestone v krajině
 
Další výhodou 3D tisku je to, že bude potřeba méně betonu, který bude použit jen v takové míře, kolik je potřeba. Navíc je možné přímo měnit charakter i barvy, takže vnější stěna může být vytištěna z jiných materiálů než ta vnitřní, např. zvnějšku s důrazem na tepelnou izolaci, zatímco vevnitř s důrazem na následnou estetiku. Také je zde možnost do betonu vkládat různé bezdrátové senzory (např. teplotní).
 
3D tisk zdí
 
Developer chce zároveň zasadit domy do zelené krajiny s mnoha stromy, čímž chce podtrhnout ekologický charakter budov. Ty budou vypadat spíše jako sochy. Zájem o bydlení už vyjádřilo okolo 20 rodin, takže se dostane jen na čtvrtinu z nich.
 
3D tisk zdí ještě mimo cílové lokace
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře