www.svethardware.cz
>
>
>

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení

V Holandsku se začíná s 3D tiskem domů k bydlení
, , aktualita
Holandská společnost Van Wijnen se pustila do výstavby prvních domů určených k bydlení vyrobených pomocí 3D tisku a nazvala to Project Milestone. Zájemců o netradiční způsob bydlení je už několik desítek.
K oblíbeným
reklama
Prvním komerčním projektem 3D tisku domů k bydlení je Project Milestone společnosti Van Wijnen v nizozemském Eindhovenu. Zahrnovat bude zatím 5 domů, jejichž dokončení je plánováno na rok 2019, kdy první rodiny dostanou klíče. Stavět se ale bude postupně tak, aby se postupně vychytávaly případné chyby a u dalších domů se využily získané zkušenosti. Zatímco u těch prvních bude první patro tištěno ještě mimo tuto lokaci (na Eindhoven University of Technology), pátý dům, který bude dvoupatrový, už bude celý vytištěn přímo na místě.
 
Project Milestone
 
Pouze první dům bude mít jediné patro a plochu 95 m2. Jeho výroba bude trvat nejdéle právě kvůli tomu, že se zde bude vše dělat vlastně poprvé. Díky 3D tisku mohou mít domy netradiční tvary a budou postaveny Bosrijku, oblasti Meerhoven již zmíněného Eindhovenu.
 
Project Milestone v krajině
 
Další výhodou 3D tisku je to, že bude potřeba méně betonu, který bude použit jen v takové míře, kolik je potřeba. Navíc je možné přímo měnit charakter i barvy, takže vnější stěna může být vytištěna z jiných materiálů než ta vnitřní, např. zvnějšku s důrazem na tepelnou izolaci, zatímco vevnitř s důrazem na následnou estetiku. Také je zde možnost do betonu vkládat různé bezdrátové senzory (např. teplotní).
 
3D tisk zdí
 
Developer chce zároveň zasadit domy do zelené krajiny s mnoha stromy, čímž chce podtrhnout ekologický charakter budov. Ty budou vypadat spíše jako sochy. Zájem o bydlení už vyjádřilo okolo 20 rodin, takže se dostane jen na čtvrtinu z nich.
 
3D tisk zdí ještě mimo cílové lokace
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars byl dle NASA utvářen i gigantickými sopečnými erupcemi dávných kalder Mars byl dle NASA utvářen i gigantickými sopečnými erupcemi dávných kalder
Vědci z Jet Propulsion Laboratory americké NASA se věnovali vulkanismu v oblasti Marsu zvané Terra Arabia, kde se mají nacházet staré impaktní krátery. Ale ukázalo se, že ve skutečnosti půjde spíše o staré sopky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft společně s Windows 11 vypustí i nové Office 2021 Microsoft společně s Windows 11 vypustí i nové Office 2021
Datum vypuštění nových Windows 11 na trh je už dobře známé, ovšem včera Microsoft také oznámil, že ve stejný den přijdou na trh i další Office, a to verze 2021. Očekává se nezměněná cena začínající na 150 USD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
THQ Nordic bude slavit a rozdávat hry zdarma, budou i slevy THQ Nordic bude slavit a rozdávat hry zdarma, budou i slevy
Společnost THQ Nordic bude letos slavit své desetileté výročí, a tak si naplánovala (digitální) party, která odstartuje právě dnes v 9 večer našeho času. Streamována bude na Steamu, Twitchi i na YouTube. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi představuje koncept chytrých brýlí s MicroLED Xiaomi představuje koncept chytrých brýlí s MicroLED
Xiaomi ukázalo koncept nových chytrých brýlí Smart Glasses s technologií MicroLED. Do značné míry připomínají standardní brýle s poněkud širšími rámečky, přičemž jejich hmotnost se ustálila na 51 gramech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala