www.svethardware.cz
>
>

V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku

V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
, , aktualita
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
K oblíbeným
reklama
Mnozí vidí ve vodíku jedno z řešení energetických potřeb v budoucnosti. Prozatím se naprostá většina vyrábí z fosilních paliv, což není zrovna nejčistější řešení. Poslední dobou se ale stále více přechází na modrý vodík (stále z fosilních paliv, ale se zpracováním uniklého CO2) a zelený vodík využívající např. zelené energie pro elektrolýzu vody. Ve Varennesu u Quebecu se začíná s konstrukcí nové vodní elektrárny, kterou pro společnost Hydro-Québec postaví Thyssenkrupp. Ta bude mít právě za úkol vyrábět čistou elektrickou energii pro produkci zeleného vodíku.
 
Vodní elektrárna
ilustrační obrázek, autor: Nataliya Shestakova, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Má mít výkon 88 MW a ročně se předpokládá výroba 11,1 tisíce tun zeleného vodíku. Vedlejším produktem bude kyslík a i ten najde své využití. Jak vodík, tak i kyslík budou využity v nedaleké továrně pro zpracování odpadu z dopravního průmyslu. Výsledkem má být výroba biopaliv z odpadů a vodní elektrárna by měla být spuštěna do provozu v roce 2023.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů