V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX

V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
, , aktualita
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
K oblíbeným
reklama
Chaos Group V-Ray a Blender's Cycles mohou využívat podporu RTX hardwaru NVIDIE od tohoto týdne, díky čemuž tak lze očekávat především rychlejší rendering. 
 
 
Ve V-Ray si tak uživatelé mohou vybrat, zda bude při renderování pomocí GPU využita CUDA, anebo rovnou i RTX, čili jádra Tensor a RT. Díky tomu bude vykreslování obrazu ještě rychlejší. 
 
 
Na to ukazuje také srovnávací graf, který porovnává časy vykreslení jednotlivých scén, a to jednak pouze s použitím GPU Xeon Gold 6126 a pak s využitím CUDA a nakonec s RTX. Obecně lze říci, že RTX je oproti CUDA zhruba o polovinu až třetinu výkonnější. Samotná NVIDIA mluví o průměrných 40 procentech. 
 
 
Brecht Van Lommel (lead architect, Blender) tak označuje aktuální verzi Cycles za dosud nejrychlejší, která kdy byla k dispozici. S kartami RTX dosahuje asi 4x kratšího času renderování v porovnání s procesory, díky čemuž může grafik pracovat o to rychleji. 
 
Samotná NVIDIA také při této příležitosti zmínila i další software, který může využívat výhod architektury Turing. Jde třeba o AI funkci Auto Reframe pro Adobe Premiere, která má za úkol ořezávat video a měnit poměr stran a na kartách funguje až 4x rychleji. Nedávno dostal podporu GPU obecně a RTX konkrétně i software Adobe Dimension 3D pro rychlejší rendering a zvláště s využitím ray tracingu. Jmenovitě pak lze uvést i další aplikace využívající RTX, a to Solidworks Visualize, Luxion KeyShot, Luxion KeyShot a Epic Games Unreal Engine.
 
Pro RTX ve V-Ray a Blender's Cycles budeme potřebovat novou verzi ovladačů NVIDIA Studio. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů