V Singapuru vyvinuli roboty skládající IKEA nábytek

V Singapuru vyvinuli roboty skládající IKEA nábytek
, , aktualita
Vědci z Nanyang Technological University v Singapuru vyvinuli nové roboty, kteří jsou schopni skládat nábytek z řetězce IKEA. Zatím se tedy jedná o jeden typ židle a mají být o něco rychlejší než lidé.
reklama
Pokud jste někdy skládali nějaký nábytek (a nemusel být nutně z řetězce IKEA), určitě byste tuto činnost přenechali raději na někoho jiného. Vědci z Nanyang Technological University v Singapuru proto zkusili vyvinout roboty, kteří by se o to postarali. V tomto případě šlo konkrétně o jednu židli STEFAN z již zmíněného řetězce IKEA.
 
 
Na skládání pracuje dvojice robotů, kteří si prostorově naskenují jednotlivé díly a vytvoří si mapu toho, jak je poskládat dohromady, aby se při manipulaci nekřížily dráhy a díly byly na správných místech. Jedním z překvapivých problémů pro roboty bylo zjistit, jak moc síly mají vynaložit při šroubování. Úspěšný pokus totiž byl až ten čtvrtý. Při těch předchozích obvykle rozlámali některé díly.
 
Studenti a profesoři museli robotům rozložit jednotlivé díly a celý proces skládání pak zabral 20 minut a 19 sekund. Přitom více než polovina času připadla na výpočet a plánování postupu, zatímco samotné skládání už zabralo jen 9 minut, což je podle řetězce IKEA méně než u běžného člověka. Nečekejte však, že by roboti byli schopni složit jakýkoli nábytek. Zatím v podstatě neobsahují žádnou výraznější umělou inteligenci, takže na schopnost čtení návodů a skládání nábytků podle nich si budeme muset ještě hodně dlouho počkat. Tvůrci robotů mají v plánu do jejich algoritmů zabudovat i umělou inteligenci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře