www.svethardware.cz
>
>

V Texasu vyvinuli levnější Li-Ion baterii s 2× kapacitou

V Texasu vyvinuli levnější Li-Ion baterii s 2× kapacitou
, , aktualita
Vědci usilovně hledají způsoby jak efektivněji skladovat elektrickou energii, Na univerzitě v Texasu se podařilo vyvinout Li-Ion baterii, která používá levnější metodu výroby a jiné materiály anody, což zvyšuje kapacitu až na dvojnásobek.
K oblíbeným
reklama
Každou chvíli se dozvídáme o nějakém revolučním typu baterií, který má do značné míry řešit problémy s uchováváním elektrické energie, a to ať se týká stability nebo kapacity, ideálně obojího. Nedávno to bylo třeba přidávání asfaltu do anod, nyní je to jiný materiál anody. Vědci z Cockrell School of Engineering na The University of Texas v Austinu nahradili klasickou anodu z uhlíku a mědi materiálem skládajícím se z cínu a hliníku.
 
Baterie IDEA
 
Tuto novou technologii nazvali Interdigitated Eutectic Alloy (IdEA). Tento materiál má dvě výhody. Předně je to výrazně levnější výroba zahrnující dva jednoduché kroky nanášení materiálů na sebe (cínu na hliníkovou fólii). Ta se dá snadno ohýbat a mechanicky rolovat. Lze jednoduše vytvářet potřebné nanostruktury a tloušťka je pak čtvrtinová proti klasickým anodám, hmotnost je poloviční.
 
To vše snižuje hmotnost výsledných baterií a také vylepšuje jejich kapacitu. Nové baterie jsou totiž schopné uchovat dvojnásobné množství energie. Tak jako vždy, zatím není jasné, zda nová baterie nebude mít nějaký ten nepříjemný háček a kdy, resp. vůbec zda, se objeví v reálných produktech. Podobných pokusů tu už totiž bylo více než dost.
 
Zdroj: utexas.edu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik