www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

V továrnách WD a Toshiby vypadl proud, hrozí růst cen NAND pamětí

V továrnách WD a Toshiby vypadl proud, hrozí růst cen NAND pamětí
, , aktualita
Ceny paměťových komponent jsou hodně závislé na produkčních problémech a pouhý 13minutový výpadek proudu srazí čtvrtletní produkci WD a Toshiby na polovinu. S tím roste i hrozba nárůstu ceny NAND pamětí
K oblíbeným
reklama
Není to poprvé, co nějaká nemilá událost dramaticky ovlivní produkci pamětí. V minulosti jsme tu měli různá zemětřesení, záplavy a nyní výpadek proudu v délce 13 minut. Ten postihl dvě továrny společností WD a Toshiba v japonské provincii Yokkaichi 15. června, přičemž tato událost se projevila v poškození waferů i dočasného znefunkčnění výrobních nástrojů, které stále nepracují správně. Společnost WD se nechala slyšet, že proti plánu klesne produkce o neuvěřitelných 6 exabytů, což je polovina její čtvrtletní produkce. Kolik paměti se “ztratilo” u Toshiby, není známo, protože však vyrábí zhruba o polovinu čipů více než WD, předpokládá se okolo 9 EB.
 
WD Green SSD
 
Výroba jednoho waferu totiž zabere okolo 10 týdnů, takže výpadek ovlivní téměř čtvrt roku produkce. Je tak docela reálnou hrozbou, že v následujících měsících o něco vzroste cena NAND Flash pamětí. Připomeňme totiž, že Toshiba a Western Digital spolu drží asi 35 % trhu s těmito pamětmi, takže jde o téměř pětinový, možná šestinový výpadek celého trhu, což není málo. Předpokládá se tak nárůst cen okolo 5-10 %, což naštěstí není až taková tragédie. Společnosti potvrdily, že provoz továren je nyní částečně pozastaven, je potřeba zprovoznit všechny výrobní stroje a k plnému výrobnímu tempu se vrátí asi až někdy kolem poloviny července.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů