www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

V továrnách WD a Toshiby vypadl proud, hrozí růst cen NAND pamětí

V továrnách WD a Toshiby vypadl proud, hrozí růst cen NAND pamětí
, , aktualita
Ceny paměťových komponent jsou hodně závislé na produkčních problémech a pouhý 13minutový výpadek proudu srazí čtvrtletní produkci WD a Toshiby na polovinu. S tím roste i hrozba nárůstu ceny NAND pamětí
K oblíbeným
reklama
Není to poprvé, co nějaká nemilá událost dramaticky ovlivní produkci pamětí. V minulosti jsme tu měli různá zemětřesení, záplavy a nyní výpadek proudu v délce 13 minut. Ten postihl dvě továrny společností WD a Toshiba v japonské provincii Yokkaichi 15. června, přičemž tato událost se projevila v poškození waferů i dočasného znefunkčnění výrobních nástrojů, které stále nepracují správně. Společnost WD se nechala slyšet, že proti plánu klesne produkce o neuvěřitelných 6 exabytů, což je polovina její čtvrtletní produkce. Kolik paměti se “ztratilo” u Toshiby, není známo, protože však vyrábí zhruba o polovinu čipů více než WD, předpokládá se okolo 9 EB.
 
WD Green SSD
 
Výroba jednoho waferu totiž zabere okolo 10 týdnů, takže výpadek ovlivní téměř čtvrt roku produkce. Je tak docela reálnou hrozbou, že v následujících měsících o něco vzroste cena NAND Flash pamětí. Připomeňme totiž, že Toshiba a Western Digital spolu drží asi 35 % trhu s těmito pamětmi, takže jde o téměř pětinový, možná šestinový výpadek celého trhu, což není málo. Předpokládá se tak nárůst cen okolo 5-10 %, což naštěstí není až taková tragédie. Společnosti potvrdily, že provoz továren je nyní částečně pozastaven, je potřeba zprovoznit všechny výrobní stroje a k plnému výrobnímu tempu se vrátí asi až někdy kolem poloviny července.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář