www.svethardware.cz
>
>

Válka Číny a USA pokračuje: Čína vydá vlastní blacklist

Válka Číny a USA pokračuje: Čína vydá vlastní blacklist
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA pokračuje dál. Poté, co USA daly čínské Huawei a jeho partnery na černou listinu, se Čína rozhodla udělat to samé. Brzy tak vydá svůj vlastní seznam amerických společností, které budou zakázány.
K oblíbeným
reklama
Americký prezident Donald Trump to s bojem s Čínou myslí opravdu vážně a jeho asijský protivník si to nechce nechat líbit. Čínská vláda tak poté, co Spojené státy americké daly Huawei a jeho partnery na černou listinu, udělá podobný seznam závadných amerických společností. V seznamu "nespolehlivých" společností budou ty, u kterých vidí Čína problémy s porušováním tržních pravidel a obchodních smluv, nebudou chybět ty, které se v minulosti zachovaly nějakým způsobem diskriminačně, poškodily čínský byznys a pochopitelně tu budou i ty, které by mohly být hrozbou pro národní bezpečnost.
 
Čínská vlajka
 
Mluvčí ministerstva obchodu Gao Feng přímo zmínil i to, že bude cílit např. na takové společnosti, které jakkoli blokovaly čínské firmy z nekomerčních důvodů. V čínských sdělovacích prostředcích se mluvilo i tom, že Čína sice žádnou válku nechce, ale pokud ji USA bude chtít, je připravena bojovat až do konce.
 
Výsledkem banu vybraných amerických společností může být zákaz prodeje jejich produktů, zabránění investicím na čínském trhu nebo získání licencí od čínských partnerů pro své produkty. Zároveň chce Čína zabránit představitelům amerických společností přicestovat do země, zamítne jim víza a jakékoli jiné pracovní aktivity. Prozatím však není jasné, kterých společností by se tyto sankce měly dotknout, příjemné to ale asi nebude pro žádnou z obou ekonomik.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek