www.svethardware.cz
>
>

Válka Číny a USA pokračuje: Čína vydá vlastní blacklist

Válka Číny a USA pokračuje: Čína vydá vlastní blacklist
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA pokračuje dál. Poté, co USA daly čínské Huawei a jeho partnery na černou listinu, se Čína rozhodla udělat to samé. Brzy tak vydá svůj vlastní seznam amerických společností, které budou zakázány.
K oblíbeným
reklama
Americký prezident Donald Trump to s bojem s Čínou myslí opravdu vážně a jeho asijský protivník si to nechce nechat líbit. Čínská vláda tak poté, co Spojené státy americké daly Huawei a jeho partnery na černou listinu, udělá podobný seznam závadných amerických společností. V seznamu "nespolehlivých" společností budou ty, u kterých vidí Čína problémy s porušováním tržních pravidel a obchodních smluv, nebudou chybět ty, které se v minulosti zachovaly nějakým způsobem diskriminačně, poškodily čínský byznys a pochopitelně tu budou i ty, které by mohly být hrozbou pro národní bezpečnost.
 
Čínská vlajka
 
Mluvčí ministerstva obchodu Gao Feng přímo zmínil i to, že bude cílit např. na takové společnosti, které jakkoli blokovaly čínské firmy z nekomerčních důvodů. V čínských sdělovacích prostředcích se mluvilo i tom, že Čína sice žádnou válku nechce, ale pokud ji USA bude chtít, je připravena bojovat až do konce.
 
Výsledkem banu vybraných amerických společností může být zákaz prodeje jejich produktů, zabránění investicím na čínském trhu nebo získání licencí od čínských partnerů pro své produkty. Zároveň chce Čína zabránit představitelům amerických společností přicestovat do země, zamítne jim víza a jakékoli jiné pracovní aktivity. Prozatím však není jasné, kterých společností by se tyto sankce měly dotknout, příjemné to ale asi nebude pro žádnou z obou ekonomik.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře