www.svethardware.cz
>
>

Válka Číny a USA pokračuje: Čína vydá vlastní blacklist

Válka Číny a USA pokračuje: Čína vydá vlastní blacklist
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA pokračuje dál. Poté, co USA daly čínské Huawei a jeho partnery na černou listinu, se Čína rozhodla udělat to samé. Brzy tak vydá svůj vlastní seznam amerických společností, které budou zakázány.
K oblíbeným
reklama
Americký prezident Donald Trump to s bojem s Čínou myslí opravdu vážně a jeho asijský protivník si to nechce nechat líbit. Čínská vláda tak poté, co Spojené státy americké daly Huawei a jeho partnery na černou listinu, udělá podobný seznam závadných amerických společností. V seznamu "nespolehlivých" společností budou ty, u kterých vidí Čína problémy s porušováním tržních pravidel a obchodních smluv, nebudou chybět ty, které se v minulosti zachovaly nějakým způsobem diskriminačně, poškodily čínský byznys a pochopitelně tu budou i ty, které by mohly být hrozbou pro národní bezpečnost.
 
Čínská vlajka
 
Mluvčí ministerstva obchodu Gao Feng přímo zmínil i to, že bude cílit např. na takové společnosti, které jakkoli blokovaly čínské firmy z nekomerčních důvodů. V čínských sdělovacích prostředcích se mluvilo i tom, že Čína sice žádnou válku nechce, ale pokud ji USA bude chtít, je připravena bojovat až do konce.
 
Výsledkem banu vybraných amerických společností může být zákaz prodeje jejich produktů, zabránění investicím na čínském trhu nebo získání licencí od čínských partnerů pro své produkty. Zároveň chce Čína zabránit představitelům amerických společností přicestovat do země, zamítne jim víza a jakékoli jiné pracovní aktivity. Prozatím však není jasné, kterých společností by se tyto sankce měly dotknout, příjemné to ale asi nebude pro žádnou z obou ekonomik.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Včera, aktualita, Jan Vítek