www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her

Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
, , aktualita
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
K oblíbeným
reklama
Představme si, že bychom měli možnost dále obchodovat s hrami, které jsme si dříve koupili na Steamu či v jiném elektronickém obchodě, zahráli a odložili s tím, že už se k nim asi nevrátíme. Je jasné, že to by nevyhnutelně a velice podstatně změnilo celý elektronický trh s hrami, což by pocítili prodejci, distributoři i autoři a zvláště v případě herních jednohubek. Vytvořil by se sekundární trh s hrami, které by byly bezpochyby levnější než na primárním trhu a na něm by neustále kolovaly, takže je zřejmé, že kopií by se pak z první ruky prodalo daleko méně. 
 
Vedle toho můžeme popřemýšlet i nad dopadem takové možnosti v případě her nabízených po omezenou dobu zdarma. Co by lidem bránilo vlastnit třeba i desítky účtů a pak s nasbíranými kopiemi po ukončení akce obchodovat? Pak bychom se nedivili, kdyby takové akce velice rychle skončily. Jde ovšem i o to, zda by sekundární trh byl nějak regulován a zda by třeba z prodeje her na něm nešla procenta samotnému obchodu a autorům. 
 
 
Server KitGuru citující francouzské firmy NextInpact a Numerama mluví o rozhodnutí francouzského soudu, které říká, že společnost Valve nemůže svým zákazníkům z řad běžných uživatelů bránit v tom, aby své dříve zakoupené hry dále nabízeli k prodeji. 
 
Za celou věc lobovala francouzská asociace UFC-Que Choisir bojující za práva spotřebitelů. Zajímavé je, že v rámci soudního rozhodnutí mělo jít konkrétně a jmenovitě o Steam, i když dobře víme, že zákaz přeprodeje digitálního zboží platí na všech ostatních herních obchodech, což platí i pro digitální kopie her pro Xbox One, PS4 či Switch. A stejně tak nemůžeme přeprodávat digitální zboží nakoupené na iTunes, Amazonu, Google Play Store, atd.
 
Otázka je, co toto rozhodnutí bude vůbec znamenat a jakou má váhu. Je naprosto jasné, že Valve se bude velice silně bránit, neboť taková věc přímo ohrožuje její byznys. Soud prý požaduje, aby Valve zákaz přeprodávání her ze svých podmínek odstranil a na svých stránkách po dobu tří měsíců vyvěsil informace o soudním rozhodnutí. Pokud ne, bude čelit pokutě 3000 eur denně po dobu půl roku (celkem tak 540 tisíc dolarů) a vystavuje se dalším právním postihům. 
 
Prozatím ale společnost Valve na toto rozhodnutí ještě nijak nereagovala, takže na to si ještě počkáme, pokud nějaká reakce vůbec přijde. Zajímavé také je, že se nikde nepíše o tom, aby Valve přeprodej her přímo umožnila, protože pokud z podmínek jen zmizí daný zákaz, nic se tím v podstatě nemění, neboť nikdo nemá možnost hry ze své steamovské knihovny prodávat. Leda by někomu udal celý účet. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala