www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve dá velkým vývojářům více peněz z prodeje her

Valve dá velkým vývojářům více peněz z prodeje her
, , aktualita
Společnost Valve se podělila s novým zněním dohody Steam Distribution, v níž se nyní také uvádí to, jaký podíl z utržených peněz za prodej her půjde za vývojáři. Dozvíme se tak, že čím více peněz hra vydělá, tím větší podíl to bude.
reklama
Valve si tak přichystalo novou dohodu Steam Distribution, která je vstřícnější především k velkým vydavatelům, v jejichž případě se dá očekávat, že jejich tituly vydělají nejvíc. Nicméně to není tak, že by nové podmínky byly na úkor menších vydavatelů, ti budou dostávat pořád stejně. 
 
 
Dle dosavadních podmínek to bylo prostě a jednoduše tak, že 70 % z částky za prodanou hru šlo vydavateli a zbytek si vzal Steam a Valve. Nyní to bude jinak, i když základ stále bude 70 % pro autory či vydavatele, ale pokud hra utrží nad 10 milionů dolarů, už to bude 75 % a nad 50 milionů dolarů už platí 80 %. 
 
Nicméně také platí, že aby z těchto podmínek autoři hry něco měli, musí nejdříve dosáhnout alespoň na oněch 10 milionů dolarů a teprve pak se uplatní vyšší podíl. Z tohoto upozornění vyplývá, že to asi nebude podíl 75 či 80 procent vyplácený i zpětně. Na druhou stranu se dané cílové částky týkají nejen prodeje samotné hry, ale také případných DLC, mikrotransakcí či tržeb z komunitního trhu. Zkrátka jde o všechny transakce vztažené ke konkrétní hře, které budou proudit přes Steam. 
 
Samotná společnost Valve uvedla, že její snahou opravdu bylo odměnit ty nejúspěšnější vývojáře. Nicméně je jasné, že až na občasné šťastlivce, kterým se podařilo na Steamu zaujmout, půjde především o velké vydavatele, kteří z toho budou profitovat. Nové podmínky se týkají prodejů her počítaných od 1. října tohoto roku. 
 
Vedle podílů se změnily také podmínky ohledně důvěrnosti informací o prodejích her. Nyní se už partneři firmy Valve budou moci podělit s těmito informacemi s kýmkoliv uznají za vhodné. Valve tak očividně vylepšuje podmínky pro větší herní společnosti ve snaze udržet je na své platformě, aby stále nabízeli své AAA tituly i na Steamu a nedávali je k dispozici pouze exkluzivně v obchodech jako Origin, Battle.net, atd. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn
Do velice obsáhlé herní franšízy Far Cry už necelý rok po vydání Far Cry 5 přibyde další titul, a sice post-apokalyptický New Dawn. Ten dorazí už 15. února a vedle toho se můžeme podívat na výsledky udílení Game Awards. 
8.12.2018, aktualita, Jan Vítek6 komentářů