www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve dá velkým vývojářům více peněz z prodeje her

Valve dá velkým vývojářům více peněz z prodeje her
, , aktualita
Společnost Valve se podělila s novým zněním dohody Steam Distribution, v níž se nyní také uvádí to, jaký podíl z utržených peněz za prodej her půjde za vývojáři. Dozvíme se tak, že čím více peněz hra vydělá, tím větší podíl to bude.
K oblíbeným
reklama
Valve si tak přichystalo novou dohodu Steam Distribution, která je vstřícnější především k velkým vydavatelům, v jejichž případě se dá očekávat, že jejich tituly vydělají nejvíc. Nicméně to není tak, že by nové podmínky byly na úkor menších vydavatelů, ti budou dostávat pořád stejně. 
 
 
Dle dosavadních podmínek to bylo prostě a jednoduše tak, že 70 % z částky za prodanou hru šlo vydavateli a zbytek si vzal Steam a Valve. Nyní to bude jinak, i když základ stále bude 70 % pro autory či vydavatele, ale pokud hra utrží nad 10 milionů dolarů, už to bude 75 % a nad 50 milionů dolarů už platí 80 %. 
 
Nicméně také platí, že aby z těchto podmínek autoři hry něco měli, musí nejdříve dosáhnout alespoň na oněch 10 milionů dolarů a teprve pak se uplatní vyšší podíl. Z tohoto upozornění vyplývá, že to asi nebude podíl 75 či 80 procent vyplácený i zpětně. Na druhou stranu se dané cílové částky týkají nejen prodeje samotné hry, ale také případných DLC, mikrotransakcí či tržeb z komunitního trhu. Zkrátka jde o všechny transakce vztažené ke konkrétní hře, které budou proudit přes Steam. 
 
Samotná společnost Valve uvedla, že její snahou opravdu bylo odměnit ty nejúspěšnější vývojáře. Nicméně je jasné, že až na občasné šťastlivce, kterým se podařilo na Steamu zaujmout, půjde především o velké vydavatele, kteří z toho budou profitovat. Nové podmínky se týkají prodejů her počítaných od 1. října tohoto roku. 
 
Vedle podílů se změnily také podmínky ohledně důvěrnosti informací o prodejích her. Nyní se už partneři firmy Valve budou moci podělit s těmito informacemi s kýmkoliv uznají za vhodné. Valve tak očividně vylepšuje podmínky pro větší herní společnosti ve snaze udržet je na své platformě, aby stále nabízeli své AAA tituly i na Steamu a nedávali je k dispozici pouze exkluzivně v obchodech jako Origin, Battle.net, atd. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek