www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve dá velkým vývojářům více peněz z prodeje her

Valve dá velkým vývojářům více peněz z prodeje her
, , aktualita
Společnost Valve se podělila s novým zněním dohody Steam Distribution, v níž se nyní také uvádí to, jaký podíl z utržených peněz za prodej her půjde za vývojáři. Dozvíme se tak, že čím více peněz hra vydělá, tím větší podíl to bude.
reklama
Valve si tak přichystalo novou dohodu Steam Distribution, která je vstřícnější především k velkým vydavatelům, v jejichž případě se dá očekávat, že jejich tituly vydělají nejvíc. Nicméně to není tak, že by nové podmínky byly na úkor menších vydavatelů, ti budou dostávat pořád stejně. 
 
 
Dle dosavadních podmínek to bylo prostě a jednoduše tak, že 70 % z částky za prodanou hru šlo vydavateli a zbytek si vzal Steam a Valve. Nyní to bude jinak, i když základ stále bude 70 % pro autory či vydavatele, ale pokud hra utrží nad 10 milionů dolarů, už to bude 75 % a nad 50 milionů dolarů už platí 80 %. 
 
Nicméně také platí, že aby z těchto podmínek autoři hry něco měli, musí nejdříve dosáhnout alespoň na oněch 10 milionů dolarů a teprve pak se uplatní vyšší podíl. Z tohoto upozornění vyplývá, že to asi nebude podíl 75 či 80 procent vyplácený i zpětně. Na druhou stranu se dané cílové částky týkají nejen prodeje samotné hry, ale také případných DLC, mikrotransakcí či tržeb z komunitního trhu. Zkrátka jde o všechny transakce vztažené ke konkrétní hře, které budou proudit přes Steam. 
 
Samotná společnost Valve uvedla, že její snahou opravdu bylo odměnit ty nejúspěšnější vývojáře. Nicméně je jasné, že až na občasné šťastlivce, kterým se podařilo na Steamu zaujmout, půjde především o velké vydavatele, kteří z toho budou profitovat. Nové podmínky se týkají prodejů her počítaných od 1. října tohoto roku. 
 
Vedle podílů se změnily také podmínky ohledně důvěrnosti informací o prodejích her. Nyní se už partneři firmy Valve budou moci podělit s těmito informacemi s kýmkoliv uznají za vhodné. Valve tak očividně vylepšuje podmínky pro větší herní společnosti ve snaze udržet je na své platformě, aby stále nabízeli své AAA tituly i na Steamu a nedávali je k dispozici pouze exkluzivně v obchodech jako Origin, Battle.net, atd. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře