www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve Index VR headset je v nabídce: 1440 x 1600 na oko a až 144 Hz

Valve Index VR headset je v nabídce: 1440 x 1600 na oko a až 144 Hz
, , aktualita
Společnost Valve cítila, že rok 2019 je to pravé období, v němž může naskočit do VR vláčku a na trhu už nabízí svůj headset zvaný Index. Ten přitom nabízí slušné specifikace počínaje rozlišením a obnovovací frekvencí.
K oblíbeným
reklama
Index VR Headset je ten nejsložitější hardware, do jehož výroby se Valve dosud pustilo, když přihlédneme k tomu, že počítače Steam Machine byly spíše produktem partnerských firem. Je jasné, že nepůjde o produkt pro každého, protože kombinované rozlišení 2880 x 1600 při obnovovací frekvenci 120 Hz (nebo 144 Hz v OC režimu) dokáže řádně nakrmit jen velice silný hardware. Díky vysokému rozlišení si výrobce také mohl dovolit nabídnout úhel pohledu 130 °. 
 
  
Valve slibuje také kvalitní optiku, která zajistí ostrý pohled na celou plochu displejů, přičemž půjde rovněž o optiku přizpůsobitelnou našemu zraku. Firma se chlubí tím, že díky tomu nás headset nebude nutit k tomu, abychom se rozhlíželi spíše jen pohyby hlavou, ale i jen samotnýma očima.
 
Audio zde zase zajistí dvě dodávaná sluchátka, která však nemají doléhat přímo na uši. Díky tomu je nebudeme mít otlačené, ale pokud budeme chtít přesto využít vlastní headset, díky 3,5mm konektoru s tím nebude problém. 
 

 
Na rozdíl od jiných moderních headsetů nám Index stále spoléhá na externí systém sledování polohy a pohybu. Jde o SteamVR Tracking 2.0 využívající dvě nebo čtyři stanice s laserovými čidly. Pokud se použijí čtyři, pak se plocha pro sledování rozšíří na 10 x 10 metrů, nicméně je třeba pamatovat na to, že headset bude stále s počítačem spojen kabelem. Za zmínku stojí také fakt, že pro sledování pohybu lze využít také základové stanice od původního HTC Vive. 
 
 
A pak tu máme dva ovladače do ruky, které sledují nejen svou celkovou pozici a natočení v prostoru, ale také polohu všech našich pěti prstů na ruce. Díky tomu budeme moci uchopit virtuální předmět, pokud to daná hra umožní. Každý ovladač pak má svůj malý joystick, miniaturní touchpad uprostřed, dvě tlačítka A a B, analogovou spoušť a dobíjet se bude pomocí Micro USB. 
 
 
Samotný Index využívá DisplayPort 1.2 plus USB pro připojení k PC. Pokud to bude USB 3.0 či lepší, k dispozici bude AR funkce prostřednictvím předních kamer headsetu. Díky podpoře VirtualLink zase můžeme headset připojit pouze jedním kabelem pro USB C. 
 
Headset už je v nabídce, a to s plánovaným dodáním v červnu. Celá sada s ovladači a stanicemi přijde na 999 USD, bez stanic za 749 USD a zcela samotný headset za 499 USD. Případně si za 279 USD můžeme objednat ovladače nebo dvě stanice za 299 USD. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář