www.svethardware.cz
>
>
>

Valve konečně ukázali novou podobu Steamu

Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
, , aktualita
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Valve mluvila o přepracování grafického uživatelského rozhraní Steamu už v roce 2013 a nyní na GDC samotné Valve konečně ukazuje, jak to bude vypadat. Dříve se objevily jen nějaké uniklé a údajné verze tohoto rozhraní, takže teď už to máme oficiálně a můžeme se ptát, co za tím stojí. Snad se nám Valve neprobudilo právě kvůli nástupu firmy Epic? 
 
 
Nějak takto by tedy měla vypadat knihovna Steamu, která nyní obsahuje stránku hry z našeho seznamu, které jsme se naposledy věnovali. Nyní tu bude celá domovská obrazovka s přehledem celé knihovny her seřazených dle různých kritérií. Prioritní pozici pak budou mít nedávno koupené či aktualizované hry a pak tu budeme mít i přehled o aktivitě svých přátel. 
 

Když si zvolíme konkrétní hru, uvidíme takovouto obrazovku s přehledem věcí z workshopu, aktivit, screenshotů, karet, atd. Bude toho zkrátka víc na jedné obrazovce a v modernějším provedení.  
 
 
Odlišnou prezentaci budou mít také události a akce (Steam Events), kde budeme mít jasný přehled o tom, co se děje ve spojení s našimi oblíbenými hrami, zda se nechystá nějaký velký turnaj nebo třeba víkend, kdy se budou udělovat dvojité porce XP. Nabízené události si budeme moci nechat ještě připomenout, nebo je naopak ignorovat. 
 
 
Nabídka událostí bude řízena pomocí již známého enginu Steamu, který nám doporučuje další hry na základě naší knihovny a preferencí. 
 
Kdy se ale Steam chystá uvést do praxe toto nové rozhraní? To nevíme, ale nemělo by to trvat dlouho. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře