www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve musí Corsairu zaplatit 4 miliony dolarů, porušilo patent pro herní ovladač

Valve musí Corsairu zaplatit 4 miliony dolarů, porušilo patent pro herní ovladač
, , aktualita
Společnost Valve musí dle nařízení zaplatit jako odškodné 4 miliony dolarů za to, že porušila patent týkající se herních ovladačů, který vlastní společnost Corsair. Valve přitom dostalo už před lety varování. 
K oblíbeným
reklama
Valve už svůj Steam Controller sice nenabízí, ostatně ze všech hardwarových produktů této firmy už zůstal pouze VR headset Index. To ale neznamená, že firmu nemůže dohnat jedna nepříjemnost, která se týká patentu firmy Ironburg Inventions, kterou později v roce 2019 získala známá společnost Corsair. Ta sama sice žádné herní ovladače ve stylu Stream Controller nevyrábí, ale to je v tomto případě vedlejší. 
 
 
Firma Valve obdržela od Ironburg Inventions už v roce 2014 varování, že Steam Controler ve své podobě porušuje patent týkající se zpracování zadních ovladacích ploch. Jde konkrétně o Rear Grip Button, čili tlačítka zapuštěná přímo v držadlech gamepadu. Valve však toto varování ignorovalo a nakonec vyrobilo na 1,6 milionu těchto ovladačů, než se je předloni rozhodlo stáhnout z trhu. 
 
 
Firma Ironburg Inventions tak už pod vedením Corsairu dala celou věc k soudu a porota nyní rozhodla o tom, že Valve musí v náhradě škod zaplatit 4 miliony dolarů, neboť vědomě porušilo patent firmy Ironburg Inventions. 
 
Corsair už také přišel s vlastním vyjádřením, v němž se píše, že dle rozhodnutí soudu z 1. února tohoto roku společnost Valve porušila patent číslo 8.641.525 a musí zaplatit blíže nespecifikovanou částku přes 4 miliony dolarů. A že firma Valve dle poroty porušila patent zcela vědomě, otevírá se možnost dalšího soudního řízení, které může nařídit ještě dodatečnou náhradu škod. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala