www.svethardware.cz
>
>

Valve VAC za jeden den zrušil desetitisíce účtů na Steamu

Valve VAC za jeden den zrušil desetitisíce účtů na Steamu
, , aktualita
Ihned po skončení letošního Steam Summer Sale se objevil velice neobvyklý výkyv, kdy Valve Anti-Cheat System (VAC) zaúřadoval a v krátké zrušil přes 40 tisíc uživatelských účtů. To je skutečně neobvyklý a nebývalý výkyv. 
K oblíbeným
reklama
Steam Summer Sale, čili letošní letní výprodej na Steamu už je minulost, ale právě s ním je spojený značný výky v počtu zakázaných účtů. Právě 6. červenec byl velice aktivní den pro Valve Anti-Cheat System (VAC), čili automatický systém pro potírání podvodníků. Ten v podstatě naráz zrušil celkem 40.445 účtů, což je naprosto nevídaný počet, jemuž se nejvíce přibližuje číslo 15.227 z loňského října. V dalších asi pěti tisíc případech byly přitom minulý čtvrtek zrušeny účty na základě stížností dalších hráčů (tzv. Game Bans), což představuje také výkyv, ale už daleko mírnější.
 
 
Účty na Steamu tak rušil především automatizovaný systém VAC, který je obvykle daleko méně aktivní, takže se můžeme pídit po tom, co se vůbec stalo. K tomu je třeba připomenout, že VAC detekuje cheaty, jimiž si hráči pomáhají v multiplayerových soubojích, a sleduje přitom i modifikace samotných spustitelných souborů hry i knihoven. Ne všechny hry přitom VAC podporují, ale pro ty známé, jež se potýkají s cheatery nejvíce, to většinou platí. 
 
Výprodej skončil akorát 5. července a vypadá to, že podvodníci prostě využili levných cen k tomu, aby si založili paralelní účty, zakoupili vybrané hry a vyzkoušeli si, jak dobře budou fungovat nové cheaty a zda je VAC bude schopen detekovat, přičemž to se mělo zdaleka nejvíce týkat CS:GO. Do té doby klidný VAC se ale po skončení slevové akce aktivoval a naráz zrušil mnoho takových účtů, přičemž společnost Valve nejspíše cíleně čekala na tento moment a pak systému VAC sundala náhubek. 

Je tak zřejmé, že tyto sondovací pokusy o otestování nových cheatů jsou stále častější, přičemž to také přispívá k toku peněz do peněženky firmy Valve. Do toho spadají jednak zakoupené hry, ale také vydělané virtuální zboží, které dle serveru VAC-ban dosáhlo hodnoty téměř 9 tisíc dolarů. 
 
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek