www.svethardware.cz
>
>
>

Valve zcela přestane kontrolovat hry směřující do prodeje na Steamu

Valve zcela přestane kontrolovat hry směřující do prodeje na Steamu
, , aktualita
Společnost Valve se odhodlala k důležitému kroku, který zůstal mnohými nepochopen. Přestane totiž kontrolovat hry, které jdou do prodeje v obchodě Steam, takže do něj se už může dostat v podstatě cokoliv, co neodporuje zákonu. 
K oblíbeným
reklama
Valve se v posledních letech snažil regulovat obsah, který jde na Steam, a to kvůli problémům s podvodnými hrami, které se snaží vydělávat buď rovnou na svém prodeji a nachytávat přitom zákazníky nebo jde o hry navržené tak, aby vydělávaly na Steam Cards. Společné mají především to, že jde o narychlo spíchnuté tituly ze zdarma dostupných enginů a základních textur, modelů, prostě "assets". Do nich jejich tvůrci nevkládají zhola nic a jejich záměrem není vytvořit dobrou hru, ale chrlit kvanta titulů čistě za účelem zisku bez ohledu na kvalitu.
 
 
Jde v podstatě o takový herní spamming a Valve se snažilo jej regulovat nejdříve programem Greenlight, který pak byl nahrazen programem Direct. Ten však nezměnil v podstatě nic, jak napovídají statistiky, neboť za poslední rok se počet nově zveřejněných her oproti roku předtím téměř zdvojnásobil. A pokud by si někdo myslel, že to je především díky prudce se zvyšujícímu počtu vývojářských týmů či jednotlivců, kteří produkují kvalitní hry, tak si to může zase rozmyslet. 
 
Společnost Valve přitom nedávno vyvolala pozdvižení, když na Steamu zakázala prodej jistých her z žánru "vizuálních novel pro dospělé". Dočkala se kritiky od komunity a její reakce byla překvapivá. Erik Johnson na oficiálním blogu firmy uvedl, že se obsah na Steamu přestane zcela regulovat a sledovat se bude jen to, zda nejde o ilegální obsah, nebo "vyložený trolling". Jinými slovy: "Máte, co jste chtěli". 
 
Johnson ve svém vyjádření uvedl, že lidé z Valve by neměli být ti, kdo bude určovat, co si můžeme a nemůžeme koupit a co vývojáři mohou a nemohou vyvíjet a nabízet. Úkolem firmy odteď bude to, aby nám poskytla vhodné nástroje pro výběr kýžených her. Umožní nám i to, abychom mohli vyřadit algoritmy, jež nám dnes doporučují hry na základě toho, co máme v knihovně a co hrajeme a poskytne více nástrojů, jimiž si budeme moci výběr doporučovaných her značně upravit dle libosti. 
 
Je to tak i reakce právě na zmíněné hry pro dospělé, jež si každý uživatel bude moci ve svém výběru zakázat, pokud vyloženě nechce, aby se mu nabízely. Valve se tak stahuje do ústraní a regulaci obsahu na Steamu vzdává. Je to však dobrý krok? Více nástrojů pro výběr her, které si budeme moci sami nastavit, jistě lze uvítat. Jenomže zároveň se do nabídky bude moci dostat nevídané množství "her" mezi nimiž bude už v podstatě nemožné se orientovat a tím budou biti především poctiví malí vývojáři, jejichž tituly mezi vším tím plevelem mohou snadno zapadnout. Není divu, že provozovatel serveru Itch.io, který pomáhá indie hrám ke zviditelnění, tento krok firmy Valve označil za absurdní. Pod příspěvkem na blogu jsou však spíše pozitivní komentáře.
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10 Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10
Před pár dny vyšla najevo informace, že aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 může způsobovat odpojování internetu. Dnes v době koronavirové pandemie je to velmi bolestivé, a tak tu máme urychlenou aktualizaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život? Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život?
Země kdysi dávno existovala jako jedna velká rozžhavená koule, na níž se mohl po jejím vychladnutí začít vyvíjet život. Mars ale možná takovou proměnou nikdy neprošel a je otázka, co to znamená pro jeho atmosféru a podmínky pro život.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn
Microsoft si nechal patentovat zatím jen nápad, jak využít nejen mozkové vlny pro tzv. Proof-of-Work algoritmus v blockchainu. Unikátní biologický otisk jednotlivce by se tak používal v systému kryptoměn. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie
Společnost Samsung se chystá udělat významný krok, který by mohl zásadně změnit nejen trh s počítačovými monitory. Ještě letos chce zcela přestat s výrobou klasických LCD obrazovek a namísto nich nastoupí především QD-LED (QLED).
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Hackeři se vydávají za Gatese, na hacknutých YouTube účtech propaguji kryptoměny Hackeři se vydávají za Gatese, na hacknutých YouTube účtech propaguji kryptoměny
Nejen jménem Elona Muska se hackeři snaží propagovat scamy ve spojitosti s kryptoměnami. Nyní se terčem stal Bill Gates, za něhož se vydávají hackeři, kteří napadli několik desítek účtů na YouTube.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala