www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vážná zero-day chyba ve Adobe Flash je zneužívána, patch bude v pondělí

Vážná zero-day chyba ve Adobe Flash je zneužívána, patch bude v pondělí
, , aktualita
V dnes už zatracovaném Adobe Flash se objevila další závažná bezpečnostní chyba CVE-2018-4878. Už se dokonce ví o útocích, které ji využívají a umožňují útočníkům spouštět na počítačích obětí škodlivý kód.
K oblíbeným
reklama
Adobe Flash byl kdysi velmi populární pro hry i reklamy na webu, nicméně dnes už je blokován prohlížeči nejen kvůli svým přehnaným hardwarovým nárokům, ale především kvůli opravdu nízké bezpečnosti. Jde o dosti děravý software, který se navzdory mnoha opravám stále nedaří udělat bezpečným. Jeho konec se tak blíží (plánuje se na rok 2020) a další bezpečnostní chyba, která se nedávno objevila, tomu opět napomůže. Dostala označení CVE-2018-4878 a dovoluje získat přístup do postiženého počítače a na něm pak spustit škodlivý kód.
 
Adobe Flash Player logo
 
Ze strany uživatele ani není třeba nějak zvláštní interakce. Především by tedy neměl spouštět podezřelé dokumenty z internetu. Jedno ze zneužití chyby se tak např. šíří přes dokument v Excelu. Chyba je i v nejnovější variantě Flashe 28.0.0.137 ve verzi pro v podstatě všechny operační systémy, tedy ve verzi pro desktopový Windows, Mac i Linux, chyba je i ve speciálních variantách pro Chrome a Edge.
 
Adobe se už nechal slyšet, že opravená verze vyjde v pondělí. Do té doby (ale vlastně i po ní) je dobré neotvírat již zmíněné podezřelé přílohy, ideálně však Flash úplně odinstalovat a ani po opravení jej už neinstalovat zpět. Útoky se zatím soustředí na Jižní Koreu a věří se, že za nimi mohou hackeři z té severní. Je ale dobře možné, že nyní se při všeobecné známosti chyby  pokusí tuto chybu využít i hackeři z jiných koutů světa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář