www.svethardware.cz
>
>
>

Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020

Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020
, , aktualita
Adobe Flash se stal v minulých letech v řadě případů branou umožňující ovládnutí cílového počítače, a to kvůli svým kritickým chybám, které nezřídka bývaly zneužívány. I to přispělo k jeho pádu a nyní už byl naplánován konec Flashových pluginů. 
K oblíbeným
reklama
Před řadou let běželo v prohlížečích na Flashi vše, co se hýbalo, ať už šlo o reklamy, videa nebo různé hry, atd. Nicméně tato doba už je naštěstí pryč a k dispozici jsou jiné alternativy a především HTML5. Od Flashe se postupně odklonily velké firmy jako Google či Facebook a začalo být zřejmé, že je odsouzen k postupné záhubě. První známky úpadku se přitom objevily už v roce 2007, kdy se objevil první iPhone, jenž však Flash nepodporoval a Steve Jobs uvedl, že ani nebude, neboť Flash je nevítaná "relikvie PC éry". 
 
 
Na straně firmy Google a jejího Androidu byl Flash akceptován a mobilní verze přišla v roce 2010 s verzí Android 2.2 Froyo, ovšem nefungovala zrovna svižně a vývoj vázl. Samotné Adobe přestalo podporovat mobilní Flash v roce 2012 a v té době se stejně příslušní vývojáři už většinou přesunuli k HTML5 a bylo jasné, že když se Flash neprobojoval do mobilů a tabletů, bude mít své přežití v upadajícím světě PC velice těžké. 
 
Nyní tak ani na PC už na Flash moc nenarazíme a ten přežívá třeba ve hrách na Facebooku, ale i ten uvádí, že se svými partnery pracuje na pluginu Unity, který vývojářům těchto her a jiných flashových aplikací pomůže snadno migrovat na jiné platformy. A co se týče firmy Apple a jejího Mac OS X, z toho Flash v předinstalované podobě zmizel už před lety. 
 
No a vzhledem k tomu, že už i vývojáři prohlížečů oznamují konec podpory Flashe, a to Mozilla ve svém Firefoxu od roku 2019 a Google v Chrome o rok později. Už nyní by ale mnozí uživatelé ani nepoznali, že jejich PC či jiné zařízení Flash neobsahuje, takže se dá očekávat, že smrt to bude sice dlouhá, ale málo bolestivá a tato technologie prostě postupně vyšumí do ztracena, když Adobe v roce 2020 přestane své flashové pluginy vyvíjet, jak nyní firma oznámila. 
 
reklama
Nejnovější články
Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake
Už brzy bychom se měli dočkat nových procesorů Tiger Lake, které by však měly být dostupné jen v mobilní sféře. Tyto procesory 11. generace se mají objevit od velmi úsporných Tiger Lake-Y až po výkonné čipy Tiger Lake-H.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s
Kingmax přichází na trh s novými extrémně rychlými SSD disky PX4480. Ty slibují přenosové rychlosti až ve výši 5000 MB/s. Ani náhodné přístupy nejsou vůbec špatné a mohou dosahovat až 600K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů