www.svethardware.cz
>
>
>

Velká Británie považuje 5G od Huawei za nebezpečné

Velká Británie považuje 5G od Huawei za nebezpečné
, , aktualita
Mobilní technologie společnosti Huawei u mnoha států vzbuzují obavy ze špehování. Velká Británie se jich bojí ale z jiného důvodu. Huawei dle posledního auditu předvádí velmi špatné programovací praktiky.
K oblíbeným
reklama
Huawei je trnem v oku mnoha zemím po celém světě, které se bojí toho, že by zde mohlo být navázání na čínskou vládu a technologie by mohly být využity ke sledování. Ačkoli některé státy tak vyhlásily Huawei ban, nic se zatím neprokázalo. Velká Británie ale Huawei prokázala jinou věc. Společnost zde sice měla budovat 5G sítě, ale audit provedený National Cyber Security Centre (NCSC) ukázal, že si Huawei nedělá velkou hlavu s obecným zabezpečením svých sítí, které tak představují vysoké bezpečnostní riziko kvůli nízké odolnosti vůči hackerům. Na nedostatky byla společnost upozorněna už v minulém roce, nicméně dosud se nic moc nezlepšilo.
 
Logo Huawei
 
Základním problémem je to, že Huawei využívá RTOS Wind River VxWorks. Ten je zastaralý a ačkoli si Huawei zajistilo verzi s dlouhodobou podporou, ta vyprší už v roce 2020. Huawei si sice vyvíjí svůj vlastní RTOS, ale ani zde není vše růžové. Podle prvních zjištění má v jednotlivých verzích Huawei pěkný nepořádek, nesouhlasí nejrůznější kontrolní data jednotlivých variant a podobně. Chyby jsou i v implementaci OpenSSL. Systém totiž využívá hned několik různých verzí na různých místech, přičemž jsou implementovány i verze, o nichž se už ví, že jsou děravé. Kvůli tomu není vůbec jasné, na jakém kódu je vlastně která verze softwaru postavena a zda se náhodou chyba opravená v jedné z verzí neobjeví později v jiné kvůli tomu, že ta zas bude vycházet z jiné varianty kódu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů