www.svethardware.cz
>
>
>

Velká Británie považuje 5G od Huawei za nebezpečné

Velká Británie považuje 5G od Huawei za nebezpečné
, , aktualita
Mobilní technologie společnosti Huawei u mnoha států vzbuzují obavy ze špehování. Velká Británie se jich bojí ale z jiného důvodu. Huawei dle posledního auditu předvádí velmi špatné programovací praktiky.
K oblíbeným
reklama
Huawei je trnem v oku mnoha zemím po celém světě, které se bojí toho, že by zde mohlo být navázání na čínskou vládu a technologie by mohly být využity ke sledování. Ačkoli některé státy tak vyhlásily Huawei ban, nic se zatím neprokázalo. Velká Británie ale Huawei prokázala jinou věc. Společnost zde sice měla budovat 5G sítě, ale audit provedený National Cyber Security Centre (NCSC) ukázal, že si Huawei nedělá velkou hlavu s obecným zabezpečením svých sítí, které tak představují vysoké bezpečnostní riziko kvůli nízké odolnosti vůči hackerům. Na nedostatky byla společnost upozorněna už v minulém roce, nicméně dosud se nic moc nezlepšilo.
 
Logo Huawei
 
Základním problémem je to, že Huawei využívá RTOS Wind River VxWorks. Ten je zastaralý a ačkoli si Huawei zajistilo verzi s dlouhodobou podporou, ta vyprší už v roce 2020. Huawei si sice vyvíjí svůj vlastní RTOS, ale ani zde není vše růžové. Podle prvních zjištění má v jednotlivých verzích Huawei pěkný nepořádek, nesouhlasí nejrůznější kontrolní data jednotlivých variant a podobně. Chyby jsou i v implementaci OpenSSL. Systém totiž využívá hned několik různých verzí na různých místech, přičemž jsou implementovány i verze, o nichž se už ví, že jsou děravé. Kvůli tomu není vůbec jasné, na jakém kódu je vlastně která verze softwaru postavena a zda se náhodou chyba opravená v jedné z verzí neobjeví později v jiné kvůli tomu, že ta zas bude vycházet z jiné varianty kódu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek