www.svethardware.cz
>
>
>

Velká Británie považuje 5G od Huawei za nebezpečné

Velká Británie považuje 5G od Huawei za nebezpečné
, , aktualita
Mobilní technologie společnosti Huawei u mnoha států vzbuzují obavy ze špehování. Velká Británie se jich bojí ale z jiného důvodu. Huawei dle posledního auditu předvádí velmi špatné programovací praktiky.
K oblíbeným
reklama
Huawei je trnem v oku mnoha zemím po celém světě, které se bojí toho, že by zde mohlo být navázání na čínskou vládu a technologie by mohly být využity ke sledování. Ačkoli některé státy tak vyhlásily Huawei ban, nic se zatím neprokázalo. Velká Británie ale Huawei prokázala jinou věc. Společnost zde sice měla budovat 5G sítě, ale audit provedený National Cyber Security Centre (NCSC) ukázal, že si Huawei nedělá velkou hlavu s obecným zabezpečením svých sítí, které tak představují vysoké bezpečnostní riziko kvůli nízké odolnosti vůči hackerům. Na nedostatky byla společnost upozorněna už v minulém roce, nicméně dosud se nic moc nezlepšilo.
 
Logo Huawei
 
Základním problémem je to, že Huawei využívá RTOS Wind River VxWorks. Ten je zastaralý a ačkoli si Huawei zajistilo verzi s dlouhodobou podporou, ta vyprší už v roce 2020. Huawei si sice vyvíjí svůj vlastní RTOS, ale ani zde není vše růžové. Podle prvních zjištění má v jednotlivých verzích Huawei pěkný nepořádek, nesouhlasí nejrůznější kontrolní data jednotlivých variant a podobně. Chyby jsou i v implementaci OpenSSL. Systém totiž využívá hned několik různých verzí na různých místech, přičemž jsou implementovány i verze, o nichž se už ví, že jsou děravé. Kvůli tomu není vůbec jasné, na jakém kódu je vlastně která verze softwaru postavena a zda se náhodou chyba opravená v jedné z verzí neobjeví později v jiné kvůli tomu, že ta zas bude vycházet z jiné varianty kódu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek