www.svethardware.cz
>
>
>
>

Velká grafická vzácnost: NVIDIA TITAN V CEO Edition

Velká grafická vzácnost: NVIDIA TITAN V CEO Edition
, , aktualita
Přímo se svou pracovní pozicí výkonného ředitele (CEO) spojil Jensen Huang velice omezenou edici grafických karet TITAN V, která nemá "pouze" 12 GB paměti, ale rovnou 32 GB v čipech HBM2. 
K oblíbeným
reklama
Tato specialitka se nedostává na trh, ostatně i "běžný" TITAN V si můžeme koupit pouze přímo od firmy NVIDIA. Jensen Huang se rozhodl na konferenci Computer Vision and Pattern Recognition v Salt Lake City tyto karty rozdat, a to celkem 20 zkušeným výzkumníkům či týmům v oblasti umělé inteligence. Dle dostupných informací je vyloučeno, že se TITAN V CEO Edition 32 GB nakonec bude prodávat, takže bude nejspíše k dispozici pouze v podobě rozdané 20kusové edice, a půjde tak o velkou raritu. 
 
 
Je zřejmé, že tento TITAN bude nejspíše vycházet z karty Nvidia Quadro GV100, která využívá podobný grafický čip, ale právě se 32 GB HBM2. Jsou tu ale i další rozdíly, jako vyšší kapacita L2 cache a 128 ROP namísto 96. Dozvíme se tedy, jaké jsou podrobné specifikace rozdaných karet krom toho, že všechny jsou podepsány Jensenem Huangem? 
 
 
Dle serveru wccftech se na specifikacích krom kapacity pamětí nic nemění, ovšem to je vysoce nepravděpodobné. Musí se změnit přinejmenším šířka sběrnice, protože není možné na 3072bitovou (TITAN V) navěsit 32 GB pamětí. Sběrnice tak bude mít 4096 bitů stejně jako na Quadro GV100 a je otázka, zda díky tomu karta nebude mít i oněch 128 ROP. Rozhodně by ale měla mít plných 6 MB L2 cache z toho prostého důvodu, že každých 512 bitů paměťové sběrnice využívá 768 kB této cache. 
 
Může tak jít právě jen o přeznačené Quadro GV100. Jiná šířka sběrnice také zcela určitě ovlivní paměťovou propustnost, která by se mohla dostat na 870 GB/s, pokud ovšem NVIDIA nesnížila takt pamětí. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře