www.svethardware.cz
>
>
>
>

Velké a výkonné GPU Navi prošlo certifikací RRA

Velké a výkonné GPU Navi prošlo certifikací RRA
, , aktualita
AMD by mělo v dohledné době vyslat na trh slabší GPU Navi 14, ovšem vedle nich si připravuje i naopak mnohem silnější grafické čipy. Nyní se objevil čip s kódovým označením ATI-102-D18802. Co to znamená? 
K oblíbeným
reklama
V korejském certifikačním procesu RRA se tak objevil záznam GPU s označením ATI-102-D18802, které se můžeme pokusit rozluštit s využitím označení již starších GPU firmy AMD, jejichž specifikace už pochopitelně jsou známy. 
 
 
Dle toho všeho by rozhodně mělo jít o mnohem výkonnější GPU generace Navi než ta, která jsou aktuálně na trhu. Nicméně jde pouze o certifikaci GPU, které se ve výsledku vůbec nemusí objevit na trhu a pokud ano, nemusí být v podobě, kterou by očekával a chtěl běžný uživatel pro své domácí PC. Pokud to ale skutečně bude nějaké GPU pro herní grafickou kartu, jeho RRA certifikace napovídá, že by se mohlo dostat na trh během čtvrt až půl roku. A to je právě období, v němž očekáváme nové výkonnější herní Navi. 
 
ATI-102-D18802 získalo v Jižní Koreji certifikaci právě tento týden, což znamená, že případný finální produkt se už nemůže měnit. Jde o celou kartu, přičemž právě označení D18 určuje generaci Navi. Hawaii nesly označení C6, Tonga C7, Fiji C8, Polaris pak C9, Vega D12 a aktuální Navi pak právě D18. Následující číselné označení, čili v našem případě 802, se pak vztahuje k výkonu. Grafické karty s čipy Navi, které jsou na trhu, mají přitom toto označení 205, což napovídá, že D18802 bude něco mnohem výkonnějšího. 
 
Lze usuzovat, že právě toto může být slíbené hi-end Navi založené již na RDNA2, které bude zahrnovat i podporu ray tracingu, ovšem dosud stále není jasné, v jaké podobě. APU s grafickým jádrem založeným na RDNA2 budou také využita pro chystané konzole PlayStation 5 a nový XBox. Doufejme jen v to, že karty pro PC dorazí dříve než ony konzole, ostatně udělení RRA certifikace není ani v nejmenším závazné v tom smyslu, že by se výsledný produkt měl objevit na trhu v nějaké lhůtě. 

Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář